Fotbalová Jiskra Domažlice zahájila přípravu i s ligovými posilami
Posily Jiskry Domažlice, zdroj foto: Jiskra Domažlice
Posily Jiskry Domažlice, zdroj foto: Jiskra Domažlice

Fotbalová Jiskra Domažlice zahájila přípravu i s ligovými posilami

12 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

V pondělí zahájil A tým Jiskry Domažlice přípravu na novou 13. sezónu v ČFL. Po loňském vítězství v soutěži má rozhodně nač navazovat.

Na stadionu Bedna Aréna v Postřekově se sešlo 25 hráčů do pole a čtyři brankáři. V Domažlicích nepokračují obránce Michal Mlynařík, který přestoupil na plzeňskou Doubravku. Dalšími hráči, kteří nezahájili přípravu jsou  Egon Vůch a záložník Marek Nedvěd, který koketuje s působením v Sokolu Hostouň. Tomáš Holík nebyl přítomen. Je v zahraničí.

V kolonce nový hráči byla Jiskra aktivní. Největšími, „hvězdami“ v kádru nového Kouče Pavla Horvátha je obránce Václav Procházka, český fotbalový obránce či záložník a reprezentant, od srpna 2020 působící v českém klubu FC Zlín. Hraje na stoperu, může nastupovat i na postu defenzivního záložníka. Druhou posilou je záložník Martin Fillo, ze stejného klubu, který v Jiskře trénoval v roce 2015 za působení Pavla Horvátha. Oba odchovanci FC Viktoria Plzeň. Další hráčem je obránce FCVP, Václav Svoboda (loni působil v Chrudimi) stejně tak i útočník Tomáš Jedlička. Staronovou tváří v jiskráckém dresu je záložník Jonáš Vais (loni působil ve Vlašimi a v Českých Budějovicích, ale trápilo ho zranění) Zajímavým jménem je dvacetiletý  brazilský obránce Robínho, kterého Jiskra bude testovat.

Dále přišel z Petřína Michal Provod, bratr slávistického Lukáše Provoda. Další akvizicí je odchovanec Jiskry působící v loni v SRN Jan Kolerus, který hrál v mládežnických týmech FCVP. Konkurenci mezi tyčemi přišel zvýšit z Příbrami brankář Aleš Strolený.

V realizačním týmu Domažlic bude působit její odchovanec a mistr s FCVP U19 Lukáš Frei, který bude po Karlovi Míčkovi trénovat gólmany, když už několik let působil v Jiskře na pozici trenéra mládežnických gólmanů. Další novou tváří v realizačním týmu je nový video analytik asistent trenéra Oldřich Timura. Prvním asistentem je i nadále Petr Dobrý a vedoucím mužstva Tomáš Stehlík a masérem Stanislav Hrnčíř.

Na pondělním tréninku v Postřekově hráče přivítal prezident klubu Jaroslav Ticháček pohovořil o minulé povedené sezoně a cílech pro tuto sezónu, kterým je usilovat o postup do druhé ligy, samozřejmě to nebude jednoduché, protože tým Viagem Ústí nad Labem v Béčkové skupině usilovně zbrojí na novou sezonu příchody, několika zkušených ligových hráčů. V naší Áčkové skupině bude bezesporu patřit mezi favority B mužstvo pražské Slávie. Dále představil mužstvu nové hráče a funkcionáře.

Jiskra se bude připravovat mimo čtvrtka a neděle každý den v Postřekově. V sobotu 15. 7. od 10:30 h se v Ústí nad Labem střetne s místním Viagemem. „Domluvili jsme se s Ústím, na  dvojzápase 2x 30 min, aby si oba týmy vyzkoušeli svoje kádry,“ říká k prvnímu přípravnému zápasu kouč Jiskry Pavel Horváth. Ve středu 19. 7.  by měla hrát Jiskra na Doubravce.

Další přípravné utkání se uskuteční již na domácím stadionu na Střelnici, který prošel obvyklou letní rekonvalescenci a je ve výborném stavu  v sobotu 22. 7. asi od 10:30 h čas bude upřesněn se utká s  FCVP U19. Generálka na ČFL se odehraje v sobotu  29. 7. v Teletník areně s domácími SK Zápy loňským šestým celkem ČFL/B. První mistrovské utkání čeká Jiskru na stadionu v Králově Dvoře 5. srpna od 10:15 h a domácí premiéru obstará utkání v rámci Chodských slavností, kdy ve druhém kole přivítá silný tým a jednoho s favoritů soutěže ČFL/A Loko Vltavín od 15:00 h.

Kádr Jiskry Domažlice, letní příprava 2023:

Brankáři: Lukáš Brych, Andrii Cherepko, Aleš Strolený, Jan Rudlof

Obránci: Martin Rychnovský, Jakub Teršl, Jindřich Sojka, Stanislav Vávra, Stefan Fedak, Václav Procházka, Václav Svoboda, Robínho.

Záložníci: Petr Došlý, Kryštof Pavlík, Petr Mužík, Martin Fillo, Jonáš Vais, Ladislav Janča, Karel Jahn, Kryštof Bilík, Robert Aubrecht, Tadeáš Soběhart, Michal Provod, Jan Kolerus.

Útočníci: František Dvořák, Jan Zajíček, Vojta Černý,Tomáš Jedlička, Filip Velfl,

Zranění hráči: Tomáš Kuhajda, David Limberský, Martin Hrubý.

zdroj: Jiří Pojar, Jiskra Domažlice