Gymnázium Blovice získalo nejvyšší ocenění MŠMT
Ředitelka gymnázia Marcela Šustrová a ministr školství Mikuláš Bek, zdroj foto: Gymnázium Blovice
Ředitelka gymnázia Marcela Šustrová a ministr školství Mikuláš Bek, zdroj foto: Gymnázium Blovice

Gymnázium Blovice získalo nejvyšší ocenění MŠMT

17 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

V blovickém gymnáziu zahájili školní rok ziskem prestižního ocenění. Ředitelka gymnázia Marcela Šustrová převzala z rukou ministra školství Mikuláše Beka bronzovou medaili MŠMT. Ta byla škole udělena za vynikající pedagogickou činnost a příkladnou péči o kvalitu výchovně vzdělávacího procesu.

Slavnostního předávání medailí, které proběhlo v zahradách Valdštejnského paláce, se kromě ředitelky školy zúčastnily i JUDr. Jaroslava Havlíčková MBA, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, a zástupkyně ředitelky gymnázia Lada Kotlanová.

A za co gymnázium ocenění získalo? Vše vysvětlí citace z medailonku školy, který se při předávání ocenění nesl Valdštejnským palácem: „Gymnázium Blovice je menší škola, čítající přibližně 350 žáků. Ve škole je kladen zvláštní důraz na individuální a přátelský vztah mezi pedagogy a žáky, který však není na úkor úrovně výchovy a vzdělání. Gymnázium se vyznačuje vstřícným a profesionálním přístupem k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami i k těm mimořádně nadaným. Tím je škola zvláštní a jedinečná. Intenzivně spolupracuje se základními a vysokými školami v regionu a je jednou z fakultních škol Západočeské univerzity v Plzni. Gymnázium se vyznačuje také tím, že v návaznosti na své nejlepší tradice pečuje o kvalitu výchovně vzdělávacího procesu uplatňováním progresivních metod a forem práce. S tím souvisí aktivní zapojení školy do projektů pomáhajících zvyšovat materiální zabezpečení výuky i profesionální kvality pedagogů.“

zdroj: Gymnázium Blovice