Hokejový megatalent má po sezóně
Adam Jiříček, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Adam Jiříček, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Hokejový megatalent má po sezóně

3 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Souboj u mantinelu, pád a pak už jen bolestivá grimasa a gestikulace přivolávající pomoc. Tak skončil nejen úvodní zápas se Slovenskem, ale i celé mistrovství světa v hokeji hráčů do dvaceti let pro plzeňského obránce Adama Jiříčka. A bohužel nejen mistrovství světa.

Černé scénáře se naplnily. Sedmnáctiletý Adam Jiříček bude muset na operaci. Následná rekonvalescence bude dlouhá, a Jiříček tak přijde o celý zbytek sezóny. To dokládá i oficiální vyjádření jeho mateřského klubu:

Obránce Adam Jiříček absolvuje v tomto týdnu finální vyšetření na Klinice ortopedie a traumatologie FN Plzeň. Po nezbytné předoperační rehabilitační přípravě podstoupí operaci zraněného kolena u specialisty na tuto problematiku, profesora Petra Zemana. Bohužel tento zákrok ho vyřadí ze hry do konce aktuální sezóny. Adam se zranil 26. 12. 2023 v utkání reprezentační dvacítky proti Slovensku.

Jedná se o velkou ránu nejen pro samotného obránce, ale i pro plzeňský a celý český hokej. I přes svůj nízký věk se Adam Jiříček v této sezóně napevno zabydlel v základní sestavě Škody Plzeň. V této sezóně stihl odehrát devatenáct extraligových soubojů. Nebýt ostrého hitu brněnského Jana Ščotky na konci listopadu, bylo by jich ještě více.

Odborníci mu navíc připisují zářnou budoucnost. Talent má prý minimálně stejně velký jako jeho starší bratr David. Ten letos válí v barvách Columbus Blue Jackets ve slavné NHL. Ani jemu se přitom nevyhnulo zranění na mistrovství světa dvacetiletých těsně před draftem. I on si v úvodním zápase mistrovství vážně pochroumal koleno. Jeho pozici v draftu ani následnou kariéru to však nakonec neovlivnilo. Nezbývá tak, než držet palce, aby se i mladšímu Adamovi stalo něco podobného a byl fit, až si jej na konci června některý z týmů NHL vybere hned v prvním kole draftu.

zdroj: HC Škoda Plzeň