Hudba plná energie oživí Plzeň. Blíží se festival Riversound
Festival Riversound, foto: Klára Venty Mojová
Festival Riversound, foto: Klára Venty Mojová

Hudba plná energie oživí Plzeň. Blíží se festival Riversound

2 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Celkem šest kapel, které se probojovaly do finále 5. ročníku talentové soutěže, zahraje spolu s hosty z Německa v pátek 5. a v sobotu 6. července na Festivalu Riversound v Plzni. Vítěz získá jedinečnou příležitost předvést svoje umění v zahraničí, na partnerské akci Reverbaration v Berlíně. Navíc vyhrává i jeden den v nahrávacím studiu. Riversound se poprvé koná pod hvězdami, z prostoru Papírny se letos přesouvá na nedalekou louku U Ježíška, na břehu řeky Radbuzy. Po oba dny se začíná v 17 hodin a vstup je zdarma.

Za Festivalem Riversound stojí parta nadšenců z Plzně, kteří mladým talentům umožňují vystoupení před publikem i před odbornou porotou. Díky úspěšné mezinárodní spolupráci a podpoře Česko-německého fondu budoucnosti může festival každý rok vítěze soutěže vyslat za hranice republiky. Kapela, která se letos umístí na první příčce, získá jedinečnou příležitost vystoupit na berlínském festivalu Reverberation a k tomu také jeden den v renomovaném pražském nahrávacím studiu Golden Hive. Kapela na druhém místě bude moci zahrát na akci Tajný Desk v produkci plzeňského spolku Láskyplno a na Pilsen Busking Fest. Třetí umístěný bude pozván na akci Tajný Desk, kde získá živou nahrávku své kapely.

O přízeň odborné poroty i publika se letos utkají kapely Sun Apollo, China Soup, Cold Venus Revisited a Skotační Kulomet a dva sólové projekty Marley Wildthing a Mad Velvet. „Šest finalistů vybírala porota bodovým systémem z více než dvou desítek přihlášených. Na pódiu zazní post-punk, psychedelic rock, new wave, synth rock, prog rock nebo fusion,“ uvedl produkční Festivalu Riversound Tobiáš Mucha. Hosty budou Rosenthals a německá kapela Go Mahhh. A v režii německých DJs Flux Wildly a Heller than Hell se odehrají obě festivalové after party v music baru MōōVEMENT.

Součástí festivalu je letos rovněž pokračování Riversound Academy, která začínajícím muzikantům pomáhá po technické stránce. „Ve spolupráci s firmou Prolight a Avolites jsme 3. června uskutečnili workshop s konzolemi Avolites pro osvětlovací techniku,“ doplnil Tobiáš Mucha.

Pátek 5. 7.

koncerty–louka U Ježíška

· 17:00: Mad Velvet

· 18:10: Sun Apollo

· 19:20: China Soup

· 20:30: Go Mahhh (DE)

afterparty– MōōVEMENT

· 22:00 Heller than Hell, Flux Wildly

Sobota 6. 7.

koncerty–louka U Ježíška

· 17:00: Marley Wildthing

· 18:10: Cold Venus Revisited

· 19:20: Skotační kulomet

· 20:30: Rosenthals

afterparty– MōōVEMENT

22:00 Heller than Hell, Flux Wildly

zdroj: Daniela Vítová, Riversound