V Sušici bojovali ti nejlepší dřevorubci z celé republiky
Czech Trophy, zdroj foto: Phoenix
Czech Trophy, zdroj foto: Phoenix

V Sušici bojovali ti nejlepší dřevorubci z celé republiky

2 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

V sobotu 29. června se na městském ostrově Santos v Sušici konala mezinárodní dřevorubecká soutěž STIHL TIMBERSPORTS® a přinesla ten nejvyšší formát – Czech Trophy. Soutěž začala ve 12:00 a přilákala nadšence dřevorubeckého sportu z celé republiky. První dva mistři budou v září reprezentovat Českou republiku v evropském závodě ve Švýcarsku.

Osm nejlepších sportovců se utkalo ve čtyřech náročných disciplínách, které důkladně prověřily jejich fyzickou zdatnost a technické dovednosti. A to nejen díky samotným úkolům, ale i velmi vysokým teplotám a silnému slunci. Napětí a dynamika soutěže byla zajištěna l nemilosrdným K.O. systémem, kdy bylo nutné disciplíny absolvovat bez pauzy, což fanouškům zajistilo jedinečnou podívanou. Některým borcům už v průběhu jejich snažení došly síly a své kolo nedokončili, resp. nechali vyhrát daný match svého soupeře.

Po intenzivních a náročných soubojích se do finálové dvojice probojovali Matyáš Klíma a Zdeněk Mařas. Tito dva závodníci předvedli výkony, které je posunuly do světových řad, a získali tak možnost startovat na European Trophy ve švýcarské Bellinzoně dne 29. září 2024.

Celkové výsledky byly následovné:

  1. Matyáš Klíma
  2. Zdeněk Mařas
  3. Karel Diviš
  4. Ivan Bambuškar
  5. Martin Kalina
  6. Ladislav Fikar
  7. Martin Novotný
  8. Jan Chadraba

zdroj: Hedvika Přibová, Phoenix