Innsbruck: I cyklistická metropole Alp
Innsbruck, zdroj foto: Pixabay
Innsbruck, zdroj foto: Pixabay

Innsbruck: I cyklistická metropole Alp

2 dubna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Innsbruck – hlavní město Tyrolska i klíčové centrum celé této části Alp. Ač v Rakousku, tím, že leží v jeho tyrolském výběžku, jej najdete přesně na pomezí Rakouska, Německa, Itálie a Švýcarska. Prostě místo, kde chcete být.

Do třísettisícového města, které leží asi 30 kilometrů severně od Brennerského průsmyku, nás dnes zavede Vilém Dubnička. Z Čech to sem skutečně není, co by kamenem dohodil, ale město je to tak krásné, že určitě nebudete litovat jediného kilometru. Tudy vedly cesty napříč Evropou stovky, možná tisíce let, a tak tu skutečně můžete obdivovat památky hodně hodně dlouho.

Vilém Dubnička sem ale nepřijel kvůli památkám. On natáčí Cyklotoulky, a tak z Innsbrucku rychle vyráží do okolí. A to ho nadchlo, stejně jako musí nadchnout každého zapáleného cyklistu. Kdo má rád rovinky, ten se může celé dny potulovat v údolí řeky Inn, která dala Innsbrucku, tedy mostu přes řeku Inn, jméno. Dvoutisícoví alpští velikáni v okolí ale určitě nakonec vylákají i toho nejzarytějšího odpůrce funění do kopce. Obzvlášť, když si od toho funění leckde můžete pomoci třeba lanovkou. To si pak skoro „zadarmo“ můžete užít nejen dechberoucí výhledy, ale také parádní sjezd.

Kdepak, tady si to musí zamilovat každý, koho cyklistika nenechává chladným. Tady můžete strávit dovolenou a pořád nebudete mít dost. Pokud tedy máte deset minut, nejnovější Cyklotoulky na Youtube si pusťte. Stojí za to!

zdroje: Egomotion s.r.o., Wikipedia