Rokycansko budou brázdit automobiloví dědečkové
Orientační jízda Rokycanskem, zdroj foto: město Rokycany
Orientační jízda Rokycanskem, zdroj foto: město Rokycany

Rokycansko budou brázdit automobiloví dědečkové

2 dubna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jaro je tu a s ním nejen spousta práce na zahradě a květy všude kolem nás, ale i start motoristické sezóny. Na silnice se vrací i automobiloví dědečkové, kteří trávili zimu schovaní v garážích před solí. V pátek a v sobotu 5. a 6. dubna bude pak spousta takových nádherných strojů k vidění na Rokycansku.

Škodateam Rokycany totiž v tyto dny pořádá již 30. ročník orientační jízdy Rokycanskem. Tato dvoudenní akce odstartuje v pátek ve 20 hodin na Masarykově náměstí v Rokycanech. Kdo má rád staré stroje a nostalgii, neměl by si začátek orientační jízdy ujít.

„Kapacita startovního pole je 140 posádek, ta je zcela naplněna. V pátek bude probíhat od 18 hodin registrace posádek a zároveň bude na rokycanském náměstí výstava vozidel. Soutěžit budou vozy i motorky. Ve startovní listině jsou přihlášeny Velorexy, Wartburg, Jaguary, Volha, Tatra, Trimph Spitfire, Mercedesy, ale i například Trabant. Z motorek to budou Simson či Jawa Mustang,“ uvedl za organizátory Petr Šašek.

V pátek 5. dubna ve 20 hodin z rokycanského Masarykova náměstí jako první odstartují motorky a nejstarší vozy. Trasa povede přes Svojkovice, Volduchy, Březinu, Bezděkov, Radnice, Újezd u sv. Kříže, Bujesily, Liblín a cíl je v tábořišti Kobylka u Berounky pod Liblínem. Na trase tak čekejte hojný výskyt nádherných, ale i poněkud pomalejších strojů.

V sobotu se startuje hned po snídani. První posádky se vydají na trať už v 9 hodin a a čekají je dvě trasy. Trasa A povede přes Svinnou, Prašný Újezd, Podmokly, Broumy, Líšnou, Týček, Zbiroh, Plískov, Lhotu pod Radčem, Skomelno, Bezděkov, Břasy, Radnice, Němčovice a zpět do tábořiště Kobylka. Trasa B bude totožná, ovšem v obráceném gardu. Vozidla pojedou proti sobě a chybět nemohou ani speciální úkoly. Ty budou postaveny na obou stranách silnice, takže je mohou plnit hned dvě posádky zároveň.

V pátek čeká na posádky asi 35 kilometrů, v sobotu pak více než 80 kilometrů. Po 120 kilometrech a splnění náročných úkolů se budou vyhlašovat výsledky opět v tábořišti Kobylka. To by mělo být v sobotu v 16 hodin. Pak už se účastníci rozjedou do svých domovů.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany