Jak vypadal Silvestr z pohledu hasičů?
Noční zásah hasičů, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Noční zásah hasičů, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Jak vypadal Silvestr z pohledu hasičů?

2 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Silvestrovská noc je pro hasiče každým rokem tou nejnáročnější. Muži, kteří zachraňují životy a majetek, neodpočívají, ani když ostatní slaví. Spíše právě naopak. Jaký pro ně byl letošní Silvestr?

Na první výjezdy se nemuselo čekat ani do tmy. Už odpoledne totiž členové Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje zasahovali u čtyř požárů popelnic, kontejnerů či odpadkových košů. Hořelo dokonce i menší stavení v centru Plzně. „Později jsme hasili dřevěnou kůlnu v Přívozci u Blížejova,“ doplňují hasiči na svém facebookovém profilu. Oba požáry se naštěstí obešly bez zranění.
Jak se blížila půlnoc, situace začala celkem logicky houstnout. „K jedenácté hodině večerní jsme měli za sebou sedm výjezdů k požárům odpadu. Šlo o kontejnery, popelnice, odpadkové koše, či zbytky po zábavní pyrotechnice,“ pokračuje vyjádření hasičů na Facebooku. Krizová pak bývá první hodina nového roku. Letos však byla poměrně klidná. Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraj evidoval pouze čtyři výjezdy. „Jednou jsme vyjeli do Zbůchu, kde se původně hlášený požár kůlny ukázal být jen zakouřeným prostorem. Dále jsme řešili požáry zbytků pyrotechniky na plzeňském náměstí Republiky a jeden hořící strom v Záluží,“ pokračují hasiči.
Až do rána pak vyjížděli ještě pětkrát, a to kvůli požárům popelnic, které zažehla zábavní pyrotechnika. Největší škodu oheň napáchal ve Zbiroze. Zkáza dvou kontejnerů na tříděný odpad znamená škodu ve výši přibližně 40 tisíc korun. Ve Vstiši u Dobřan pak hořela neobývaná maringotka. Škoda je však odhadnuta jen na 5 tisíc korun. Příčinu tohoto požáru zatím neznáme.

zdroj: HZS Plzeňského kraje