Kia Stinger GT na konci roku zmizí z nabídky
Kia Stinger GT, foto: Kia
Kia Stinger GT Kia

Kia Stinger GT na konci roku zmizí z nabídky

4 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Jestli nějaký model ze stávající nabídky přilákal do autosalonů značky Kia opravdové milovníky aut, byl to Stinger GT. Velké Gran Turismo si od začátku získalo srdce řady motoristů, kteří by jinak o korejský vůz ani pohledem nezavadili. Čas tohoto modelu se však neúprosně krátí a jeho nástupce petrolheady nepotěší.

Společnost Kia Czech plánuje uzavřít zákaznické objednávky na model Stinger GT ke konci roku 2022.  Nejvýkonnější sériově vyráběný model v historii značky Kia, se poprvé objevil na scéně v roce 2017, a končí tedy po pěti letech

Kia Stinger GT, foto: Kia

Kia Stinger GT, foto: Kia

Stinger GT si snadno získal fanoušky značky Kia. Vždyť je poháněný 3,3litrovým motorem V6 s dvojitým přeplňováním. Díky němu dosahoval zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. To tedy v případě zadokolky. Pohon všech kol vás v tomto sprintu o půl vteřiny zdržel. Gran Turismo značky Kia ale hlavně představilo automobilku jinému typu zákazníků a sehrálo důležitou roli při změně vnímání celé značky.

A kdo že bude tím nástupcem?

Role nejatraktivnějšího zástupce modelové nabídky se tedy chopí elektrický model EV6 GT s nulovými emisemi. „Od spuštění prodeje na začátku října tohoto roku do dnešního dne registrujeme celkem 50 zákaznických objednávek, což je vynikající úspěch a potvrzení skutečnosti, že elektromobily značky splňují vysoké nároky českých zákazníků,“ říká Arnošt Barna generální ředitel Kia Czech.

Zaměřením jde tedy o významně jiný vůz, ovšem dynamicky se pohybujeme ještě výše. Nový model zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a je také nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem, který kdy Kia vyrobila. Dvojice elektromotorů totiž poskytuje výkon 585 k (430 kW) a točivý moment 740 Nm.

zdroj: Kia Express