Klatovská pouť je opět tady
Mezinárodní folklorní festival, zdroj: Mezinárodní folklorní festival Klatovy, foto: Lukáš Neasi
Mezinárodní folklorní festival, zdroj: Mezinárodní folklorní festival Klatovy, foto: Lukáš Neasi

Klatovská pouť je opět tady

9 července, 2024 0 Od administrator

Klatovská pouť je pojem, jehož sláva daleko přesahuje hranice Pošumaví. Její letošní ročník je skoro tady. Koná se od 12. do 14. července.

Město Klatovy pořádá tradiční pouť, v níž kromě pouťových atrakcí nebude chybět ani staročeský jarmark a průvod s obrazem Panny Marie Klatovské.

Druhý červencový víkend bude v Klatovech velmi pestrý. Konají se totiž i další akce. Poutí vrcholí například tradiční  výstava karafiátů. Karafiát je přece další věc, která dělá Klatovům jméno. Jeho specifická odrůda se pěstuje v Klatovech již přes 200 let.

V rámci pouti se můžete těšit na řemeslný jarmark,  pouťové atrakce, na výstavu zvířátek a vše, co k pouťové zábavě patří.

Návštěvníci Klatov si nemusí užívat jen pouti a výstavy karafiátů. Otevřené budou i památky města: Černá věž, katakomby, barokní lékárna u Bílého jednorožce, muzeum, Pavilon skla a další.

Ke klatovské pouti pak už mnoho let patří i mezinárodní folklorní festival a ani letošek nebude výjimkou. Druhý červencový víkend místní náměstí roztančí tradiční folklorní tance. Během festivalu mohou diváci vidět přes 15 folklorních pořadů. Na celou akci je vstupné zdarma.

Zdroje: město Klatovy, Kudyznudy