Krásný zámek v Boru u Tachova ožije historickými slavnostmi
Zámecké historické slavnosti, zdroj foto: zámek Bor
Zámecké historické slavnosti, zdroj foto: zámek Bor

Krásný zámek v Boru u Tachova ožije historickými slavnostmi

9 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Parádní akce se chystá na sobotu 13. července v Boru u Tachova. Na místním zámku se odehraje již 20. ročník Zámeckých historických slavností. Ten opět zavede návštěvníky do dob dávno minulých. Všichni se mohou těšit na oblíbenou pirátskou loď, spanilé rytíře, mušketýry, tanečnice, múzikusy a kejklíře.

Program se bude odehrávat na pódiu na zámecké louce, na nádvoří zámku a na labutím rybníku. Právě tady bude plout pirátský člun a verbovat novou posádku. V programu slavností se představí skupiny historického šermu: Artus Thor, Balestra, Duellanti, Korbel, VíMa, bubenická a vlajková show Milites, hudební skupina Strašlivá Podívaná, taneční skupina Mericia a Liduščino divadlo. Chybět nebudou historická řemesla Danar a tržiště, uskuteční se prohlídky zámku, věže i lorety.

Večerní program slavností začne rytířským turnajem s připomínkou významné události z dob Švamberků a celodenní program zakončí ohňová show skupiny Blackout Paradox.

V předvečer slavností se uskuteční průvod rytířské družiny a praporečníků naším městem, který bude ukončen malou ukázkou soubojů na náměstí v Boru.

Zdroje: Kudyznudy, Zámek Bor