Klatovský útulek má nový transparentní účet
Psi, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
Psi, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Klatovský útulek má nový transparentní účet

3 ledna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Těžké časy čekají i provozovatele útulků pro opuštěná zvířata. Jakákoli finanční pomoc pro ně bude vítaným přilepšením. I proto byl Technickými službami města Klatov ve prospěch místního Útulku pro opuštěné a zatoulané psy zřízen transparentní účet, na který je možno zasílat finanční dary.

Transparentní účet je zřízen u Komerční banky a.s., číslo transparentního účtu je 123-8953710227/0100
Veškeré finance zaslané na transparentní účet budou použity výhradně pro zkvalitnění péče o chované psy a k úhradám mimořádných veterinárních zákroků. Přijaté finanční prostředky nelze využít pro nákup krmiva a ke standardním veterinárním úkonům, které jsou obsaženy v ceníku služeb útulku. Nahlížení do transparentního účtu je možné na adrese https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-8953710227.
Od 1. ledna je navíc zájemcům umožněna tzv. „virtuální adopce“. Znamená to, že pokud by chtěl kdokoliv vlastnit pejska, který je chován v útulku, ale nemá vytvořeny podmínky pro jeho chov, lze takového pejska virtuálně adoptovat a pravidelně přispívat dohodnutou finanční částkou na výše uvedený transparentní účet. V takovém případě budou poukázané finanční prostředky použity výhradně pro tohoto vybraného psa.