Klatovští florbalisté po postupu prohánějí favority
Florbalisté SC Klatovy, zdroj: florbal-klatovy.cz
Florbalisté SC Klatovy, zdroj: florbal-klatovy.cz

Klatovští florbalisté po postupu prohánějí favority

31 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Třetí místo v loňském ročníku Karlovarské a Plzeňské ligy mužů stačilo klatovským florbalistům k postupu do nejvyšší krajské soutěže. Ačkoli od začátku nepatřili k favoritům, zvládli první polovinu sezóny bravurně. Do roku 2023 vstupují ze druhého místa.

Na rozkoukání ve vyšší soutěži neměl nováček z Klatov zrovna mnoho času. Hned první ligový zápas totiž znamenal derby s Domažlicemi, kterým v loňském roce jen těsně utekl postup do divize. Těsná prohra 5:6 dávala tušit velké věci. A ty se skutečně dostavily. Skalpy Tlučné, FBC Plzeň B, béčka Karlových Varů a v posledním letošním kole znovu Tlučné a po nájezdech i domažlické Jiskry znamenají průběžné druhé místo v tabulce. Pro Jiskru šlo navíc o první prohru v sezóně. Lví podíl na dosud úspěšné pouti soutěží má zejména Adam Žežula. Ten s osmnácti přesnými zásahy neochvějně vévodí tabulce střelců.

Skvělou formu budou moci hráči SPORT CLUBU Klatovy potvrdit hned po Novém roce. 8. ledna v Karlových Varech změří síly s béčky plzeňských FBC a FBŠ Gorily. Druhým jmenovaným mají co oplácet. Prohra 3:5 z konce října je nejhorším výsledkem klatovských florbalistů v této sezóně.