Klatovští florbalisté zvládli první kolo poháru. V neděli přijede Milevsko
Hráči SC Klatovy se radují ze vstřeleného gólu, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy
Hráči SC Klatovy se radují ze vstřeleného gólu, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy

Klatovští florbalisté zvládli první kolo poháru. V neděli přijede Milevsko

24 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Florbalisté SPORT CLUBU Klatovy se o víkendu představili v prvním kole Poháru Českého florbalu. Vyrazili do Soběslavi, kde je v sobotu a v neděli čekaly celkem čtyři duely. Postupně změřili síly s domácí Soběslaví, Jindřichovým Hradcem, Příbramí a Dobříší.

„Do základní skupiny jsme šli ve značně oslabené sestavě s cílem postoupit bez větších výsledkových ambicí. Cílili jsme na strukturu v rozehrávce a na komunikaci, což se nám většinu času dařilo plnit. Nicméně nás trápila koncovka, neproměňování vyložených šancí a práce ve středu hřiště, kterou budeme muset zlepšit. Líbila se mi rotace na hřišti a podpora obránců do útoku, i tak máme do dalších zápasů co zlepšovat. V posledním zápase jsme ještě bojovali o první místo ve skupině, nicméně prohra nás dostala na místo třetí,“ komentoval vystoupení v poháru trenér klatovských Martin Klán. I třetí místo v prvním kole však stačilo na postup do dalších bojů.

Výsledky SC Klatovy v prvním kole poháru:

Banes Florbal Soběslav / Florbal Klatovy (3:4)

Florbal Klatovy / Florbal Jindřichův Hradec (3:3)

Florbal Klatovy / FBC Žraloci Příbram (8:2)

TJ Sokol Dobříš / Florbal Klatovy (6:3)

Už v neděli klatovské čeká druhé kolo poháru. Do sportovní haly ZŠ Čapkova přijede silné mužstvo z jižních Čech. „Již v neděli nás čeká zápas proti FBC DOŠWICH Milevsko, na který se osobně moc těším. Milevsko je sympatický tým, který se za poslední roky neskutečně posunul. Dobře je znám, několikrát jsem je potkal, ještě když jsem působil v Plzni a věřím, že kluky dokážu dobře takticky připravit,“ neztrácí optimismus Martin Klán. A pokračuje: „Milevsku se letos vrátilo dost kluků z Prahy, kteří mají zkušenosti z nejvyšších soutěží a určitě bude potřeba si na ně dát dobrý pozor. Čeká nás atraktivní utkání, ve kterém by mohlo padat hodně gólů. Ambicemi do zápasu je především získat nové zkušenosti před startem sezóny.“

FBC DOŠWICH Milevsko v současné době působí v Národní lize, tedy ve třetí nejvyšší soutěži. Klatovští tedy jistě nebudou favoritem střetnutí. Přijít fandit můžete v neděli 27. srpna od 18 hodin do ZŠ Čapkova v Klatovech.

zdroje: SPORT CLUB Klatovy, Český florbal