Klatovy vezou z Budějovic všechny body
Martin Klán na střídačce klatovského týmu, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy
Martin Klán na střídačce klatovského týmu, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy

Klatovy vezou z Budějovic všechny body

29 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

V neděli 26. listopadu vstoupila florbalová divize B do své druhé poloviny. Klatovské florbalisty ve 12. kole čekal důležitý zápas. Vyrazili k němu do Českých Budějovic. Od tamního SK Meťák je před zápasem v tabulce dělily jen tři body.

Vstup do utkání klatovským jednoznačně vyšel. „Hned od začátku jsme do zápasu vstoupili aktivně, snažili jsme se dávat míčky rychle od florbalky, což se nám dařilo a soupeř nám nedělal větší problémy. Byli jsme i v komfortní
situaci, protože hráli přesně to, na co jsme byli připraveni z videa. Nicméně jsme dělali spoustu naivních rozhodnutí, které soupeř naštěstí netrestal,“ komentoval dění v první třetině utkání klatovský trenér Martin Klán. První část končila po gólech Stelzera, Mollera, Hrubého a Jiříka za stavu 4:0 pro mužstvo z města pod Černou věží.

Solidně rozehraný zápas se však brzy zdramatizoval. „Bohužel druhá třetina byla jednou z našich nejhorších za působení v divizi. Míček nám skákal od florbalky, soupeř začal být důraznější  ve hře tělem a my už jsme neměli zdaleka tolik štěstí jako v první třetině. I přes množství vyloučení se soupeř dostával stále častěji zpátky do zápasu. Naštěstí se mu většinu přesilových her nepodařilo proměnit. Zase se ukázalo, že se příprava na videu vyplatila,“ popisoval dění v prostřední části Martin Klán. Ta skončila pro změnu 4:1 pro domácí.

Do třetí třetiny si tak klatovští florbalisté přinesli hubené jednogólové vedení. „Do třetí třetiny jsme
vstoupili s tím, že jdeme zápas vyhrát bez zbytečných dramat,“ pokračuje Martin Klán. To se podařilo a několik slepených gólů v rozmezí 45. a 51. minuty přineslo na klatovské florbalky klid a do zápasu rozhodující náskok. „Stáhli jsme hru na dvě lajny a zápas dovedli do zdárného konce a získali pro nás nesmírně důležité 3 body, čímž pozitivně vstupujeme do druhé poloviny soutěže,“ uzavírá Martin Klán popis zápasu, v němž klatovští nakonec zvítězili 9:6.

„Již v sobotu nás na domácí palubovce čeká další důležitý zápas proti Panthers Praha, který opět bude zásadním způsobem ovlivňovat postavení v tabulce,“ zve fanoušky do ochozů Martin Klán.

zdroj: SPORT CLUB Klatovy, Martin Klán