Stromky z lesa, ryby z nedalekých rybníků. Lokální Vánoce si užijete i v Plzni
Kapři, zdroj foto: Pixabay
Kapři, zdroj foto: Pixabay

Stromky z lesa, ryby z nedalekých rybníků. Lokální Vánoce si užijete i v Plzni

29 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

V neděli začíná advent a s ním spojené těšení se na Vánoce. A k těm pro změnu patří vánoční stromek a štědrovečerní ryba. Ani Plzeňané přitom nejsou odkázání na jedličky z farem a kapry, kteří se toho také něco nacestovali. Správa veřejného statku města Plzně už v sobotu 2. prosince zahájí tradiční prodej vánočních stromků z městských lesů. V areálu sádek u rybníka Košináře na něj naváže prodej ryb z okolních rybníků.

Stromky se budou prodávat od 2. do 10. prosince nebo do vyprodání zásob, vždy od 10 do 17 hodin. V prodeji budou smrky a borovice. Cena stromku v kategorii standard je 250 korun, v kategorii výběr 350 korun včetně DPH. Ceny jsou obdobné jako v minulých letech. V prodeji by mělo být cca 500 kusů vánočních stromků. Nejde o stromky z klasického výřezu. Tyto pocházejí z pozemků pod elektrovody, kde z důvodu bezpečnosti přenosové sítě není možné pěstovat vysoké stromy.

Na stejném místě začne 18. prosince prodej ryb na štědrovečerní stůl. Potrvá do 23. prosince nebo do vyprodání zásob. Ve dnech 18. až 22. prosince bude otevřeno od 10 do 17 hodin, 23. prosince od 9 do 12 hodin. V prodeji bude cca 10 tun ryb, a to z městského Drahotínského rybníka, jehož výlov se konal v sobotu 25. listopadu a vyloveno bylo 13,5 tun ryb. Kapr a amur budou stát120 korun za kilogram, lín 150, štika a sumec 280, za kuchání ryby bude účtováno 80 korun za kus.

V době prodeje stromků a ryb bude umožněn vjezd aut do areálu městských sádek u rybníka Košináře, značka zákazu vjezdu bude překryta.

zdroj: Mgr. Hana Josefová, město Plzeň (tisková zpráva)