„Kloudís, strhni mi to z platu.“ Klatovský florbal hvězdou sociálních sítí
Florbal Klatovy, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy
Florbal Klatovy, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy

„Kloudís, strhni mi to z platu.“ Klatovský florbal hvězdou sociálních sítí

18 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Klatovští divizní florbalisté si po delší době užívají volný víkend. Živo kolem nich ale je. V těchto dnech totiž na sociálních sítích „uzrál“ jejich zápas z minulého víkendu.

Na svatého Martina hráči SPORT CLUBU Klatovy na jihu Čech změřili síly s domácími z Centropenu Dačice. Pohled na tabulku prozradil, že šlo skutečně o hodně. Body se ve spodní části tabulky nezískávají snadno. Pokud jde navíc o vaši první sezónu v celostátní soutěži, jako v případě Klatov, tím spíše.

Klatovští v tomto utkání jen těsně prohráli a odjeli s prohrou 6:7. Proč tedy zápas zrál tak dlouho? Za vše může oficiální online přenos ze zápasu. Ten vždy zakončují komentáře trenérů či kapitánů. Klatovský trenér Martin Klán si v něm nebral servítky. Protože ale florbalová divize netrpí nadbytkem sledujících online přenosů, po sociálních sítích Klánův komentář začal rezonovat až o týden později, kdy byl zveřejněn na satirickém facebookovém profilu Český Florbalový Bizár Ultimátně a začal tu sbírat jeden lajk a komentář za druhým:

 Zdravím Jirku Matyáše, pokud na nás chceš posílat to, co tu dnes pískalo, i na další zápasy na jihu, tak z toho mám strach. V životě jsem neviděl tak arogantní rozhodčí, kteří nám dnes prohráli zápas. Nemohli jsme se soustředit na hru, ale na to abychom náhodou nebyli rušiví směrem do hry…Pošlu video. Díky. Ohledně hry, chtěli jsme dneska víc než soupeř, tlačili jsme, ale nesvědčí nám, když máme řídit tempo a styl utkání. Soupeř nás porazil svými brejky a přesnou střelbou. PS: Kloudís strhni mi to z platu.

Šéf klatovského florbalu Jiří Klouda tak může v klubové poště očekávat pokutičku. Vedení Českého florbalu totiž kritiku rozhodčích v online přenosech umí náležitě odměnit. Skoro by se zdálo, že jde o cílenou past na trenéry a kapitány. Chtít vyjádření od frustrovaného sportovce těsně po výkonu totiž smrdí vulgaritou takřka vždycky. Jiřímu Kloudovi tak nejspíš vyraší na čele další vráska.

zdroj: Český florbal, Český Florbalový Bizár Ultimátně