Krušné hory (okolí Ústí nad Labem): Ostrov klidu v pohraničí
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Z pořadu Cyklotoulky, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Krušné hory (okolí Ústí nad Labem): Ostrov klidu v pohraničí

17 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Krušné hory jsou prý ošklivé a Ústí nad Labem a jeho okolí tím spíše. Také tomuto klišé věříte? V tom případě vás nový díl Cyklotoulek vyvede z omylu.

Ostrovem klidu by šlo nazvat místo, odkud začínáme dnešní Cyklotoulky. A kam míříme? Čeká nás sever Čech, okolí Ústí nad Labem a přilehlé části Krušných hor.

Turistickým rájem je toto místo už více než sto let. Co sem lidi táhlo tenkrát, to nás sem táhne i dnes. A o co jde? Čekají nás třeba Tiské stěny. Viděli jste Narnii? Tak tento film se natáčel právě tady. A třeba petrovický kostel s dírou ve střeše nás doslova sundá z kola. Je to tady tak trochu zapomenuté pohraničí. Pro cyklisty ideál. Nemůžeme minout ani Adolfov. V zimě se tu jezdí na běžkách, na jaře, v létě a na podzim tady řádí cyklisté. Tady si dnešní průvodci Petra Azácis a Vilém Dubnička skočí do Německa. Ale skutečně jen na skok, a to doslova.

Ale viděli jsme toho mnohem víc. Chcete vědět, co všechno? Tak si dnešní Cyklotoulky pusťte.

<iframe width=“800″ height=“420″ src=“https://www.youtube.com/embed/5w5p4WZoXtY?si=CmFwFGGocQ1og6mW“ title=“YouTube video player“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share“ allowfullscreen></iframe>

zdroj: Egomotion s.r.o.