Kudyznudy vybralo 100 nejfotogeničtějších míst v Česku. Za čtyřmi můžete i do našeho kraje
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové u Manětína, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové u Manětína, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568

Kudyznudy vybralo 100 nejfotogeničtějších míst v Česku. Za čtyřmi můžete i do našeho kraje

3 listopadu, 2023 2 Od Pavel Žižka

Právě v těchto dnech končí nejfotogeničtější období roku. Nízké světlo a barevné koruny stromů dávají výletům i fotografiím z nich neopakovatelnou atmosféru. Možná právě proto redaktoři webu Kudyznudy přišli s tipy na 100 nejfotogeničtějších míst v celé České republice. Za čtyřmi z nich můžete vyrazit i v našem kraji. Kam nás zvou?

Kostel sv. Jiří v Lukové

Místo na samém severu Plzeňského kraje samozřejmě vynechat nemůžeme. Kostel sv. Jiří v Lukové na severním Plzeňsku byl zařazen mezi 10 nejděsivějších míst světa, fotogeničnost mu ale rozhodně také nechybí. Na úvodní fotce k tomuto článku můžete vidět proč. Kulturní památka byla v havarijním stavu, ale od roku 2012, kdy tu tehdejší student Fakulty designu a umění ZČU v Plzni Jakub Hadrava instaloval 32 strašidelných soch, je známá po celém světě. V posledních letech prochází pak kostel prochází rekonstrukcí.

Otevřené dveře na vrcholu Pancíře

A ze severu hezky na jih. Nad pramenem Úhlavy se můžete pokochat nádherným výhledem na velkou část Šumavy, nýrskou přehradu i do vnitrozemí. Spolek We Love Šumava na Pancíři vytvořil symbolický vrchol, který je nyní zároveň zajímavým fotopointem. Fotky odsud budou na Instagramu sbírat lajk za lajkem.

Černé jezero

Naše největší jezero v tomto výčtu samozřejmě nemůže chybět. Perla uprostřed Šumavy. Lesknoucí se slza v záplavě zeleně. Pozůstatek dob ledových. To vše je Černé jezero, naše největší přírodní jezero vůbec. A také jedno z nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších míst v celém Česku. A že je co fotit, o tom se přesvědčil každý, kdo sem někdy dorazil. Nezáleží na počasí, nezáleží na ročním období. Odsud si parádní fotku odnesete vždycky.

Vodopád Bílá strž

Impozantnost Šumavy podtrhuje třetí místo z výčtu. Posledním z nejfotogeničtějších míst v Plzeňském kraji podle redaktorů Kudyznudy totiž je vodopád Bílá strž. Nejvyšší šumavský vodopád dosahuje celkové výšky 13 metrů a tvoří jej několik stupňů a kaskád. Ten nejvyšší měří 7 metrů. Na stráních nad řečištěm se navíc dochovaly zbytky původního horského lesa, který má pralesovitý ráz. Prostě divočina, která je chráněná jako národní přírodní rezervace. Naštěstí pro fotografy je přímo nad vodopádem vybudována vyhlídková terasa.

zdroj: Kudyznudy