Kudyznudy vybralo 30 nejlepších koupacích biotopů u nás. Dva z nich i v našem kraji
Přírodní koupací biotop v Blovicích, zdroj: město Blovice
Přírodní koupací biotop v Blovicích, zdroj: město Blovice

Kudyznudy vybralo 30 nejlepších koupacích biotopů u nás. Dva z nich i v našem kraji

19 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Letní sezóna je tu. Prozrazuje ji nejen stoupající hlučnost v okolí školských zařízení, ale také předpověď počasí. Vždyť o víkendu letos poprvé padla tropická třicítka, a to u nás v Plzni. Je tak nejvyšší čas začít přemýšlet, kam vyrazit za koupáním. I když česká kotlina nedisponuje mořem, narazíte tu na skvělé koupací biotopy, kde se čistá voda kombinuje s příjemným prostředím pro lenošení i aktivní vyžití. Na Kudyznudy vybrali třicítku nejlepších z celé republiky. Dvě z nich leží kousek za Plzní.

Těžko do tohoto seznamu mohli nezařadit největší český přírodní biotop. Jmenuje se Kotynka a najdete jej v Dobřanech. Je unikátní biologickým čištěním vody pomocí filtračních lagun s vodními rostlinami a bez chemických úprav. Koupat se tak zde mohou i alergici.

Pravidelně se na Za Plzní věnujeme také blovickému biotopu. A ani ten neunikl redakci portálu Kudyznudy. Doporučuje celý místní sportovně-relaxační areál s přírodním biotopem včetně příslušného zázemí. I tady filtrují vodu přírodně a nepoužívají chemická čistidla. Alergici tak nebudou trpět ani tady.

Tak přejeme příjemnou koupačku!

Zdroj: Kudyznudy