Kudyznudy vybralo deset nejlepších strašidelných výletů. Dva z nich i v našem kraji
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové u Manětína, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové u Manětína, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568

Kudyznudy vybralo deset nejlepších strašidelných výletů. Dva z nich i v našem kraji

30 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Halloween se kvapem blíží a s ním i pár dnů, kdy se rádi bojíme. Někdo si pustí horor, jiný raději vyrazí na výlet. A deset takových strašidelných výletů  po celé republice vytipovali i redaktoři Kudyznudy. Dva z nich jsou přitom přímo v našem kraji.A kde že ta strašidelná místa Plzeňského kraje jsou? Za Lomikarovým přízrakem jste zvaní na Čerchov a do jeho okolí. Ohnivý jezdec, černý pes, černá kočka nebo  kůň – takové podoby na sebe bere legendární strašidlo inspirované skutečnou postavou svobodného pána Wolfa Maxmiliána Lamingena z Albenreuthu, známého jako Lomikar. A kam jinam se za ním vydat než do bukových lesů na svazích Čerchova, které jsou právě v těchto dnech probarveny zlatými korunami i zrzavým opadaným listím, z nějž vystupují elegantní siluety bukových kmenů a větvemi k nebi? Čerchov redaktoři Kudyznudy ke strašidelnému výletu rozhodně právem doporučují!

A i druhý strašidelný výlet si můžete užít na jihu Plzeňského kraje. “Jihozápadně od obce Velhartice se nachází děsivé místo, nevhodné k pouhé návštěvě, natož k delšímu pobytu. Proč se nemá chodit na místní hřbitůvek, věděl už Karel Jaromír Erben, který se zde nechal inspirovat k sepsání balady Svatební košile,” těmito slovy Velhartický hřbitov doporučují redaktoři Kudyznudy. Kdo to tu zná, ví, že tu temnou atmosféru můžete krájet.

Já si dovolím ještě jeden tip přidat. Kostel sv. Jiří v Lukové na severním Plzeňsku byl zařazen mezi 10 nejděsivějších míst světa, a tak v tomto výčtu rozhodně nemůže chybět. Na úvodní fotce k tomuto článku můžete vidět proč. Kulturní památka je v havarijním stavu, ale od roku 2012, kdy tu tehdejší student Fakulty designu a umění ZČU v Plzni Jakub Hadrava instaloval 32 strašidelných soch, je známá po celém světě.
Zdroj: Kudyznudy, Wikipedia