Kvíz: Víte, které město je větší?
Rokycanská radnice, zdroj: město Rokycany
Rokycanská radnice, zdroj: město Rokycany

Kvíz: Víte, které město je větší?

7 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Považujete se za znalce České republiky a českých měst? Víte, kde asi leží a kolik přibližně obyvatel mají větší česká města? Jezdíte rádi prstem po mapě? Co když ale vedle sebe postavíme dva názvy měst a vy budete muset uhodnout, které z nich je větší? Tak právě to bude vaším úkolem v našem dnešním kvízu. Jen se ukažte, jak na tom jste.

Slovo větší je pak samozřejmě trochu zavádějící. Samozřejmě nám nejde o rozlohu katastru. To byste se divili, kolik hektarů mají některé vesničky a jak jsou proti nim některá velkoměsta vlastně malá. My se samozřejmě budeme bavit o „té druhé velikosti“, tedy o počtu obyvatel jednotlivých měst. Jasně, první je Praha, pak Brno, Ostrava… A co dál?

Věříme, že i pár další českých velkoměst, tedy těch se 100 000 obyvateli nebo jen o něco méně, byste dohromady dali. Co když ale půjdeme dále, někam k velikosti Rokycan? A my jít dále musíme. Jsme totiž Za Plzní, a tak se ve velké části tohoto kvízu za Plzní budeme pohybovat. Podíváme se ale i mimo západní Čechy. Třeba až na Moravu. Tak se nenechte pobízet a pojďte tipovat!

zdroje: Wikipedia, Český statistický úřad