Padesát nejlepších výletů, když prší? Redaktoři Kudyznudy je našli, čtyři dokonce v našem kraji
Deštivé počasí nemusí znamenat nudu, zdroj foto: Pixabay
Deštivé počasí nemusí znamenat nudu, zdroj foto: Pixabay

Padesát nejlepších výletů, když prší? Redaktoři Kudyznudy je našli, čtyři dokonce v našem kraji

7 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Počasí o letošních prázdninách je zatím jako na houpačce. Vedra se střídají s chladnými a deštivými dny. Právě pro ně pak redaktoři Kudyznudy vybrali 50 nejlepších míst po celé České republice, kde se děti ani jejich rodiče nebudou nudit. Čtyři taková místa najdete i v našem kraji.

První leží asi dvacet kilometrů severně od Plzně. Ukrývá jej městečko Plasy, které proslulo i díky zdejšímu klášteru nebo malé ZOO. I tam se můžete podívat, když leje jako z konve. Redaktoři Kudyznudy ale zvou ještě o něco blíže řece Střele. V nově opravené hospodářské budově cisterciáckého kláštera provozuje Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví. To je skutečně unikátní a malé i velké návštěvníky nadchne prezentací historie i současnosti našeho stavitelství. Uvidíte, jak se stavěly chalupy před stovkami let, stejně jako zámky či chrámy nebo i moderní budovy, a to hezky od základů po střechu.

Další „kamarády do deště“ najdete přímo v Plzni. Prvním z nich je Muzeum loutek na náměstí Republiky. Právě loutky a loutková divadla k Plzni a k plzeňské kultuře neodmyslitelně patří. Malí i velcí budou nadšení z prezentace loutek obecně, jejich výroby, ze Spejbla i Hurvínka, z Broučků i z interaktivních prvků, kde se děti skutečně vyřádí.

Jen pár stovek metrů od centra Plzně můžete navštívit docela jiný svět, kterým je kreativní zóna DEPO2015. V prostoru bývalého depa dopravních podniků dnes sídlí kavárna s venkovní terasou a pískovištěm, tržnice s dětským koutkem, tělocvična, sdílené dílny Makerspace, Coworking i výstavní prostory s interaktivními expozicemi pro děti.

Posledním rodinným tipem na výlet v deštivém počasí od redaktorů Kudyznudy je další místo, na které jsme my Plzeňané skutečně hrdí – Techmania Science Center. Tady, v kdysi průmyslových budovách, zažijete interaktivní zábavu plnou poznávání, objevování a experimentování. Základem Techmanie jsou expozice složené z interaktivních exponátů, které hravou formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip nebo přírodní zákonitost či jev. Kromě toho ve vedlejší budově najdete i 3D planetárium. Zejména starší děti budou nadšené!

zdroj: Kudyznudy