Kvíz: Znáte české vynálezy, které změnily svět?
Základem všeho je nápad, zdroj foto: Pixabay
Základem všeho je nápad, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: Znáte české vynálezy, které změnily svět?

20 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Češi, to jsou hlavičky. I když je nás jen (skoro) jedenáct milionů, vynálezů a zlepšováků jsme vymysleli bezpočet. A těch moudrých hlav, které z Čech, Moravy a Slezska pocházely a pocházejí. To se pak jeden nemůže divit, že z české kotliny pochází i řada vynálezů, které doslova změnily svět. Jedenáct z nich si můžete připomenout v našem kvízu.

A to jsme se ještě drželi hodně při zemi. Těch skutečně revolučních bychom v kvízu mohli mít klidně i několik desítek. To by vás ale asi moc nebavilo, co? Milovníci dobrého jídla tak budou muset prominout, že se v otázkách nedostalo na obložený chlebíček, fanoušci motorismu zase jistě zamáčknou slzu třeba nad Velorexem nebo legendární Tatrou 77, která byla prvním aerodynamickým vozem na světě.

Nedostalo se ale třeba ani na držitele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského nebo vynálezce lodního šroubu Josefa Ressela. Dokonce v kvízu nenajdete ani silonky, ani modurit, ani Semtex, ani ruchadlo bratranců Veverkových. Zajímá vás, co jsme tedy do kvízu vlastně dali? Tak jej zkuste!

zdroj: Kudyznudy