Kvíz: Znáte nejdůležitější letopočty české historie?
Pojďte si zkusit kvíz, zdroj foto: Pixabay
Pojďte si zkusit kvíz, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: Znáte nejdůležitější letopočty české historie?

4 března, 2024 2 Od Pavel Žižka

Měli jste ve škole rádi dějepis? Někdo tento předmět miluje, jiný jej nemůže vystát. Záplava letopočtů si prostě vybírá svou daň. Ti druzí jmenovaní pak cíleným výzkumem naší historie končí na základní škole, často s pocitem, že si nic nepamatují.

Jistě, těch historických příběh bylo za ty roky skutečně hodně. Ty nejdůležitější ale v hlavě určitě máte. A právě na ně se budeme ptát v našem dnešním kvízu. Uvidíte, že ho zvládnete levou zadní, i pokud dějepis nepatří mezi vaše koníčky.

Dědičný královský titul, Karel IV., Habsburkové, Bílá hora, vznik Československa nebo vznik samostatné České republiky. Asi nikdo nebude rozporovat, že právě tyto milníky patří ke klíčovým okamžikům našich dějin. Jistě, určitě je jich víc a určitě by mezi ně patřily i další, než jen těch námi vybraných deset. Právě těchto deset ale určitě v pohodě zvládnete spojit s přesným letopočtem.

A abyste to neměli tak složité, máte vždy možnost volit ze tří možností. Tak zkuste, co si pamatujete. A nezapomeňte zkusit i to, co si pamatují ostatní členové vaší rodiny.

zdroj: Wikipedia