Kvíz: Znáte tajemná a hrůzostrašná místa západních Čech?
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové u Manětína, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568
Interiér kostela sv. Jiří v Lukové, foto: MiroRosa, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129829568

Kvíz: Znáte tajemná a hrůzostrašná místa západních Čech?

26 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Chcete se hezky bát? Tak si naplánujte výlet na jedno z tajemných, či dokonce hrůzostrašných míst našeho kraje. A že jich tu máme! Desítku z nich jsme vytipovali v našem kvízu. Znáte je?

Nějaké to strašidlo nebo hrůzyplná legenda se váží snad ke každému hradu i ke spoustě dalších míst po celé naší republice. My jsme ale vybrali ta opravdu top místa. Pokud vám běhá mráz po zádech při čtení Erbenovy Svatební košile, určitě budete chtít vidět hřbitov, který jej k této baladě inspiroval. A co třeba kameny, které až na západ Čech přinesli obři až z bájné Atlantidy? A co taková vesnička Strašín, kde se zjevila Panna Marie, nebo naopak statek, spojený se sériovým vrahem?

To vše a mnohem více máme v Plzeňském kraji a to vše a mnohem více na vás čeká v našem kvízu. Tak si napněte nervy, nastartujte mozky a hurá do víru tajemných míst Plzeňského kraje v našem kvízu. Přejeme příjemnou zábavu!

zdroj: Turistů ráj