Legendu domažlického sportu připomíná pamětní místo i krasobruslařský memoriál
Ze slavnostního odhalení medailonku Vojtěcha Peroutky, zdroj foto: město Domažlice
Ze slavnostního odhalení medailonku Vojtěcha Peroutky, zdroj foto: město Domažlice

Legendu domažlického sportu připomíná pamětní místo i krasobruslařský memoriál

8 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka
Významnou osobnost domažlického sportovního života od pondělí 6. listopadu připomíná pamětní místo na domažlickém zimním stadionu. Vojtěch Peroutka stál u zrodu organizovaného bruslení v Domažlicích.

Před devadesáti lety se skupinou nadšenců založil Bruslařský klub Domažlice. Jeho činnost byla zaměřena na přípravu mládeže v tomto sportu. Dvě fotografie a tabulka se stručným výčtem informací z Peroutkova sportovního života jsou umístěny na frekventovaném místě u recepce tohoto sportovního zařízení.
Na malé slavnosti při uvedení pamětního místa zavzpomínal na svého otce Zdeněk Peroutka. Domažlický starosta Stanislav Antoš ocenil Peroutkův přínos pro popularizaci krasobruslení ve městě a vyjádřil naději, že díky nynějším zapáleným vedoucím krasobruslařského oddílu se podaří tento sport v Domažlicích i nadále rozvíjet. Mezi přítomnými byli další členové rodiny, místostarosta Jan Benc, jednatel Správy sportovních zařízení města Domažlice a další hosté.
Vojtěch Peroutka byl všestranným sportovcem. Kromě krasobruslení zaznamenal úspěchy i v kopané nebo gymnastice, trénoval hokejisty, stál u zrodu maratónského závodu v Domažlicích, činný byl i jako funkcionář v boxerském a basketbalovém oddíle.
Na sobotu 25. listopadu je připravován premiérový krasobruslařský Memoriál Vojtěcha Peroutky. Na zimním stadionu v Domažlicích budou o vavříny bojovat děti, dorostenci a junioři.
zdroj: město Domažlice