Výstavu Stavba roku v Mirošově zahájil hejtman Rudolf Špoták
Rudolf Špoták a Vlastimil Sýkora, foto: Pavel Žižka
Rudolf Špoták a Vlastimil Sýkora, foto: Pavel Žižka

Výstavu Stavba roku v Mirošově zahájil hejtman Rudolf Špoták

8 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Významná návštěva zavítala na stále novotou zářící mirošovskou radnici. Starosta Vlastimil Sýkora tu přivítal hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka. Ten tu zahájil výstavu Stavba roku Plzeňského kraje 2022.

Výstava je putovní a postupně se zastavuje v místech, která byla na stejnojmenný titul nominována. Všech čtyřicet nominovaných staveb také představuje. Mirošovská radnice byla jedinou nominací z celého okresu Rokycany. „Jsem rád, že se podobné stavební akce konají i mimo velká města. Rekonstrukce mirošovské radnice je skvělou inspirací i pro ostatní malá města či obce, jak se pomocí dotačních titulů dopracovat k něčemu, co poslouží lidem a přetrvá generace. Jak je z výstavy patrné, v našem kraji se skutečně máme čím pochlubit,“ sdělil při zahájení výstavy hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Prezentace čtyřiceti soutěžních stavebních děl, včetně hodnocení odborné poroty, bude v Mirošově k vidění až do 26. listopadu. „Jedná se o další akci, která naši nově zrekonstruovanou radnici otevírá veřejnosti. Za to jsem rád. Konají se tu svatby, veřejná jednání zastupitelstva města, nově i koncerty a v budoucnu určitě i besedy. Mirošovská radnice je tu pro občany,“ vysvětluje mirošovský starosta Vlastimil Sýkora, proč je výstava instalována přímo na radnici.

zdroj: město Mirošov (tisková zpráva)