Městská policie radí, jak pejsky připravit na silvestrovskou noc
Psí Silvestr, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Psí Silvestr, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Městská policie radí, jak pejsky připravit na silvestrovskou noc

31 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nejnáročnější noc pro chovatele psů je tady. Právě pro psy, kteří mají sluch i čich mnohonásobně citlivější než člověk, jsou silvestrovské oslavy plné většinou amatérsky odpalovaných petard a ohňostrojů nejvíce stresující. Plzeňská městská policie proto před Silvestrem přispěchala s několika radami, s jejichž pomocí se pejskové i jejich páníčci dnešní noci protrápí o něco snáz.

Spousta měst a obcí už dopředu avizovala, že letos tradiční novoroční ohňostroj vynechá. Přelom roku tak možná bude o něco klidnější, než tomu bývá obvyklé. Prodejci zábavní pyrotechniky však problém s prodejem nemají, a tak se na tiché přiťuknutí sektem o půlnoci těšit nemusíte.

Mnohem hůře než lidé přelom roku nesou zvířata, a to ta chovaná a ještě spíše ta volně žijící. “Zvířata mají všechny své smysly na zcela jiné úrovni než my lidé. Pro některé z nás je hluk nepříjemný a opravdu hlasitý a jaké je to pak pro zvířata, která slyší až 50x lépe než my,”  zní ve zprávě Městské policie Plzeň. Ta zároveň obsahuje čtyři rady, kterými by se dnes zejména chovatelé psů měli řídit:

1. Vytvořte zvířátku bezpečný prostor kam se může schovat – můžete ho doplnit oblíbenými hračkami, nebo pamlsky

2. Ujistěte se, že má Vaše zvířátko dostatek pohybu během dne – vezměte ho na pořádnou procházku aby se utahal a byl unavený

3. Můžete se uchýlit například k uklidňujícím přípravkům pro zvířata – po konzultaci s veterinářem

4. Nenechávejte zvířátka venku – zvíře se může leknout, utéct a ublížit sobě, nebo například způsobit dopravní nehodu

Plzeňská městská policie do této problematiky vstupuje nejen jako organizace monitorující dění při oslavách, ale i jako provozovatel plzeňského útulku pro zvířata v nouzi. Toto téma se jí tak silně dotýká i jako chovatele psů.
zdroj: Městská policie Plzeň