Mezi Domažlicemi a Plzní pojede více autobusových spojů

Mezi Domažlicemi a Plzní pojede více autobusových spojů

27 září, 2022 2 Od Pavel Žižka

Nový jízdní řád autobusových linek v Plzeňském kraji vstoupí v platnost 11. prosince. Plzeňský kraj jako objednavatel od tohoto data zavede novou autobusovou linku č. 400621 z Domažlic do Plzně. Reaguje tak na stížnosti cestujících ohledně nedostatečného pokrytí tohoto spojení.

Rada města vzala na vědomí zavedení této linky i připravený jízdní řád. Ten obsahuje v jednom směru 14 spojů ve všední dny a pět o víkendu (několik jen v trase Stod-Plzeň). „Po dobu platnosti jízdního řádu jde o 160 tisíc kilometrů navíc,“ vyčíslil místostarosta Stanislav Antoš.

Plzeňský kraj dal v souvislosti s rozšířením své objednávky dopravci Arriva pokyn k navýšení vozového parku o 2 nové autobusy. Spoje jsou navrženy tak, aby doplnily taktovou železniční dopravu, kde spoje mezi Domažlicemi a Plzní jezdí zpravidla po dvou hodinách (mimo špičku). „Navíc autobusová linka obslouží i Horšovský Týn, Křenovy, Vránov, Líně, Sulkov a Bory,“  doplnil místostarosta.

Tato autobusová linka by měla být v provozu do doby zdvoukolejnění železniční tratě Plzeň – Domažlice-město a samozřejmě na ní platí výhodné jízdné v rámci Integrované dopravy Plzeňského kraje.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice