Mezi Domažlicemi a Plzní pojede více autobusových spojů

Mezi Domažlicemi a Plzní pojede více autobusových spojů

27 září, 2022 2 Od Pavel Žižka

Nový jízdní řád autobusových linek v Plzeňském kraji vstoupí v platnost 11. prosince. Plzeňský kraj jako objednavatel od tohoto data zavede novou autobusovou linku č. 400621 z Domažlic do Plzně. Reaguje tak na stížnosti cestujících ohledně nedostatečného pokrytí tohoto spojení.

Rada města vzala na vědomí zavedení této linky i připravený jízdní řád. Ten obsahuje v jednom směru 14 spojů ve všední dny a pět o víkendu (několik jen v trase Stod-Plzeň). „Po dobu platnosti jízdního řádu jde o 160 tisíc kilometrů navíc,“ vyčíslil místostarosta Stanislav Antoš.

Cestující tak mají znatelně více možností, jak si třeba zajet nakoupit potraviny, léky nebo vybavení domácnosti. Nemusejí tak například trápit internetový vyhledávač heslem obrazy Česko a čekat, co a v jaké kvalitě jim kurýr přiveze, protože si mohou vybrat přímo v obchodě.

Plzeňský kraj dal v souvislosti s rozšířením své objednávky dopravci Arriva pokyn k navýšení vozového parku o 2 nové autobusy. Spoje jsou navrženy tak, aby doplnily taktovou železniční dopravu, kde spoje mezi Domažlicemi a Plzní jezdí zpravidla po dvou hodinách (mimo špičku). „Navíc autobusová linka obslouží i Horšovský Týn, Křenovy, Vránov, Líně, Sulkov a Bory,“  doplnil místostarosta.

Tato autobusová linka by měla být v provozu do doby zdvoukolejnění železniční tratě Plzeň – Domažlice-město a samozřejmě na ní platí výhodné jízdné v rámci Integrované dopravy Plzeňského kraje.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice