O víkendu na koleje vyrážejí mikulášské vlaky
Mikulášská družina ve vlaku, zdroj foto: České dráhy
Mikulášská družina ve vlaku, zdroj foto: České dráhy

O víkendu na koleje vyrážejí mikulášské vlaky

1 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

První prosincový víkend bude patřit mikulášským vlakům, vyjedou po celé republice. Z Plzně vyráží v neděli 3. prosince z hlavního nádraží do Dobřan a do Křimic. Dalšími speciálními vlaky se cestující svezou v Praze a jejím okolí, na Letohradsku, Choceňsku, Liberecku a na trati z Tábora do Bechyně, na Moravě pak vyrazí kolem Olomouce, na Valašský jarmek a Oslavanský vánoční jarmark. Všechny tyto zvláštní vlaky doprovodí mikulášská družina, která hodné děti obdaruje malým dárkem a těm zlobivým dá uhlí z lokomotivy.

Z Plzně vyráží Mikulášský motorák z hlavního nádraží do Dobřan v 9:45, 11:45 a 13:45. Obratem se pak bude vracet do Plzně. Do Křimic pak z Plzně bude vyjíždět v 15:35, 16:35 a 17:35.

Poslední mikulášský vlak vyrazí na trasu v sobotu 9. prosince, a to z Plzně přes Rokycany na Křivoklát. Ve vlaku budou dělat cestujícím společnost Mikuláš a jeho družina a děti se mohou těšit na nadílku. Během jízdy bude v bufetovém voze hrát kapela. Na hradě Křivoklát se bude konat tradiční adventní jarmark s pestrým doprovodným programem pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na dobovou hudbu, lidovou zábavu s kejklíři a nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel.

Vlak bude odjíždět z plzeňského hlavního nádraží v 9:11, zastaví ještě v Rokycanech (9:27) a na Křivoklát dorazí v 10:41. Na zpáteční jízdu se vlak vydá z Křivoklátu v 15:00 a přes Rokycany dojede na plzeňské hlavní nádraží v 16:29.

Na tuto poslední mikulášskou jízdu je nutná rezervace míst. Jízdenky se prodávají v pokladnách a v e-shopu ČD.

Zdroje: České dráhy a Biskupství plzeňské