Mistři řídítek míří do Pošumaví. Koná se tu Mistrovství Evropy v motogymkhaně
Jezdec na motocyklu, zdroj foto: Pixabay
Jezdec na motocyklu, zdroj foto: Pixabay

Mistři řídítek míří do Pošumaví. Koná se tu Mistrovství Evropy v motogymkhaně

3 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Říká vám něco gymkhana? Toto umění ovládání vozu proslavil svými ekvilibristickými kousky především slavný Ken Block. A teď si představte, že existuje to samé i s motorkami a vrcholná evropská soutěž se koná v Janovicích nad Úhlavou.To bude podívaná!

Motogymkhana je japonský sport zaměřený na co jiného než na techniku ovládání motocyklu. Spolek Motogymkhana CZ je v roce 2024 je hrdým pořadatelem Mistrovství Evropy v tomto sportu. To se bude konat 14. – 16. června 2024 v Janovicích nad Úhlavou.

Motogymkhana vznikla v 70. letech v Japonsku. V roce 2011 se objevila v Evropě. Letos se bude konat již desáté Mistrovství Evropy. Pointou je projetí tratě mezi kužely v nejrychlejším možném čase. Přijďte se podívat, jak jezdí nejlepší jezdci v Evropě. To, co uvidíte, bude stát za to.

„Jako u všech motoristických sportů, prosíme o obezřetnost a dohled nad vašimi dětmi. Zdržujte se pouze ve vyhrazených prostorách. Akce není pro návštěvníky zpoplatněná. Závodí se v bývalém areálu Armády ČR v Rozvojové zóně v Janovicích nad Úhlavou, Závodní plocha není určená pro parkování návštěvníků,“ dodávají varování pořadatelé Mistrovství Evropy ze spolku Motogymkhana CZ.

Zdroje: Motogymkhana CZ, Kudyznudy