Kvíz pro milovníky jídla: Znáte staročeská jídla?
Knedlo, zelo, vepřo, zdroj foto: Pixabay
Knedlo, zelo, vepřo, zdroj foto: Pixabay

Kvíz pro milovníky jídla: Znáte staročeská jídla?

3 června, 2024 0 Od administrator

Jestli máte hlad, nebo pokud držíte dietu, raději si tento kvíz ani neotevírejte. Po jeho absolvování totiž určitě vyrazíte vybílit ledničku. Máme pro vás celou řadu staročeských jídel a vaším úkolem bude odhadnout, co se pod jejich dnes už možná trochu exotickými jmény ukrývá. Jestli máte rádi českou kuchyni, tak to určitě zvládnete.

Prostě jídlo, jídlo a jídlo, a to opravdu výborné a vydatné. A my pro vás dnes máme kvíz, který se právě jídla týká. A to opravdu tradičního staročeského jídla z Plzeňska i z dalších koutů naší země. Pozveme vás do Plzně i na Chodsko a dáme si třeba kosmatici nebo rozhudu. O některých těchto specialitách jste možná nikdy neslyšeli, jiné si často dopřáváte. A chybět nemůže ani smažák. To je přece jeden z pilířů české gastronomie současnosti. Milovaný i nenáviděný, ale v každém případě pilíř.

Už se vám sbíhají sliny? Jen ukažte, jak jste na tom náš kvíz si zkuste. A nezapomeňte jej sdílet i mezi známými, ať nemáte dietu pokaženou jen vy.

Pečená kachna, zdroj foto: Pixabay

Vyznáte se ve staročeských jídlech?

1 / 10

 

Znáte chodské klechty? Víte, co to je?

2 / 10

 

Znáte staročeskou pomazánku jménem rozhuda? Co do ní určitě nepatří?

3 / 10

 

Víte, co je to kosmatice?

4 / 10

 

Bramborové placky k naší tradiční kuchyni prostě patří. Mají různá krajová jména. Které se s nimi nepojí?

5 / 10

 

"Nejoblíbenější staročeské jídlo Janka Rubeše" a past na turisty - to je trdelník, který se k nám dostal nejspíše už v 19. století, ale masivně se rozšířil na trzích a jarmarcích až v posledních letech. V jedné evropské zemi jej však doopravdy považují za národní symbol. Víte ve které?

6 / 10

 

Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat. Smažený sýr prostě do naší kuchyně patří. Víte ale, kde tato specialita pravděpodobně vznikla?

7 / 10

 

Znáte tradiční plzeňskou polévku? Víte, co do ní nepatří?

8 / 10

 

Víte, jak se bramboráku říká na Plzeňsku?

9 / 10

 

Víte, který z následujících knedlíků je opravdu původní český?

10 / 10

 

Určitě znáte chodské koláče. Víte, co na ně určitě nepatří?

Vaše skóre je

Průměrné skóre je 53%

0%

zdroje: Wikipedia, Pixabay