Mladí domažličtí basketbalisté válí. Ocenil to i hejtman
Jiskra Domažlice U11, zdroj foto: Jiskra Domažlice

29 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Mladý basketbalový tým Jiskry Domažlice U11 letos zažívá historické úspěchy. Nejprve získal stříbro na mezinárodním turnaji Easter cup v Klatovech, minulý měsíc vybojoval stejný cenný kov při republikovém mistrovství a navíc se stal vítězem krajského přeboru. Basketbalisty z BK Jiskra Domažlice proto v úterý 27. června ocenil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

„Za skvělý úspěch a reprezentaci našeho kraje si tito mladí basketbalisté zaslouží poděkovat, ale především je chci podpořit v jejich herní snaze a motivovat do dalšího úsilí, které dělají především kvůli sobě. Díky sportu se totiž děti učí spolupracovat, zažijí úspěchy a pády a přesně tohle se jim bude v životě hodit. I proto jsem rád, že je součástí týmu můj syn Jakub, který si tím vším může projít,“ nechal se slyšet hejtman Rudolf Špoták.

Chlapci a děvčata z mix týmu U11 BK Jiskra Domažlice prožívají fantastickou sezónu. V dubnu si udělali výborné jméno na mezinárodním turnaji Easter Cup v Klatovech. Družstvo kluků a čtyř děvčat získalo stříbrné medaile a domažlický Dominik Hána byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Jiskra vyhrála všechny tři zápasy skupiny, ve čtvrtfinále porazila družstvo HB Basket Praha, v semifinále Niners Chemnitz B a poprvé padla až ve finále, kde ji o bod zastavil slovinský tým AKK Branik z Mariboru. V květnu pak přišel další úspěch – stříbro na MČR U11 Mix v České Třebové a Ústí nad Orlicí. Domažličtí až ve finále nestačili na tým BK Brandýs nad Labem, kterému podlehli 56:68. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen David Steidl, který zaznamenal za celý turnaj 137 bodů, což činí skvělý průměr 27, 4 bodu na zápas a tím se také dostal do All-star týmu tohoto šampionátu. „Už samotné stříbro z turnaje v Klatovech pro nás bylo překvapením a i druhé místo na republice je pro nás v této nejmladší kategorii poměrně historický úspěch, takže si to celé užíváme, “ dodal šéftrenér Jiskry Domažlice Josef Prettl.

zdroj: Bc. Patrik Pátek, Plzeňský kraj