Kudyznudy zveřejnilo 50 nejnavštěvovanějších míst v ČR. Tři jsou v Plzeňském kraji
Vstup do ZOO a BZ města Plzně, zdroj: ZOO a BZ města Plzně
Vstup do ZOO a BZ města Plzně, zdroj: ZOO a BZ města Plzně

Kudyznudy zveřejnilo 50 nejnavštěvovanějších míst v ČR. Tři jsou v Plzeňském kraji

29 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Odhadnete, která místa v České republice si turisté nejvíce oblíbili? Nejnavštěvovanějšími turistickými cíli v celé ČR byly v roce 2022 lanová dráha na Petřín, pražská a zlínská zoo. Kudyznudy takových TOP cílů vybralo rovnou padesátku a tři z nich i v našem kraji. Tipnete si, které to jsou?

1. Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

2. ZOO Plzeň

Číslo dvě jste asi odhadli podle úvodního snímku. Pozornost si v plzeňské ZOO zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je i statek Lüftnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

3. Dinopark Plzeň

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se Zoo Plzeň.
Zdroj: Kudyznudy