Mráz bude problémem hlavně pro lidi bez domova. V Plzni se pro ně znovu otevře nouzové centrum
Muž bez domova, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Muž bez domova, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Mráz bude problémem hlavně pro lidi bez domova. V Plzni se pro ně znovu otevře nouzové centrum

6 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Na celé Česko se znovu žene vlna mrazů. Ty mají tentokrát klesnout hluboko pod nulu a vydržet přibližně týden. Město Plzeň proto rozhodlo o opětovném otevření zimního nouzového centra pro lidi bez přístřeší v areálu DEPO2015.

Otevřeno bude od neděle 7. ledna, kdy má začít mrznout, až do odvolání. Prostor bude klientům přístupný pouze v nočních hodinách od 20.30 do 8.00 hodin. Klienti tu budou moci přespat i se psy. Vstup bude možný z Cukrovarské ulice naproti Středisku Diecézní charity Plzeň.

Centrum, které provozuje Středisko křesťanské pomoci Plzeň ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi, umožní nocleh až pro 70 osob. Jsou připravena lehátka, deky i spacáky. Ubytovaní budou moci využít hygienický servis. Bude jim nabídnut teplý nápoj a základní zdravotní ošetření. Pro ubytované je zajištěna základní zdravotní péče, kterou poskytuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň. Po ukončení každodenního provozu bude zajištěn úklid okolí.

Okolí centra budou monitorovat hlídky městské policie, o otevření budou informovány všechny složky integrovaného záchranného systému.

V celém objektu platí zákaz kouření, konzumace alkoholu a aplikace drog. Klienti jsou povinni udržovat pořádek, dodržovat noční klid a udržovat vzájemný respekt.

zdroj: Bc. Monika Krausová, město Plzeň (tisková zpráva)