Svůj bývalý klub pomohl skolit dvěma góly. I Indrák rozesmutnil Jágra
Miroslav Indrák, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Miroslav Indrák, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Svůj bývalý klub pomohl skolit dvěma góly. I Indrák rozesmutnil Jágra

6 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Hokejová Plzeň v novém roce šlape. Po dvou povánočních prohrách zbičovala soupeře dvěma vysokými výhrami. Olomouc vyfasovala osmičku, Kladno včera sedmičku. Dva góly do sítě svého bývalého zaměstnavatele vstřelil i Miroslav Indrák.

Indrák se do Škody Plzeň v létě vrátil právě z Kladna. Vysoká prohra 2:7 ani dva góly od bývalého zaměstnance tak jistě nepotěšily hrajícího majitele Rytířů Jágra. Ten přitom neprožívá právě veselé období. Od angažmá slovenského brankáře Hudáčka ustoupil až po tlaku médií, fanoušků a pravděpodobně i části sponzorů. Už to kousal dost nelibě, jak se ukázalo na tiskové konferenci. Na očekávatelný dotaz reagoval arogantně a neodpustil si ani vulgaritu. Nadílka od Indráka a spol. mu pak náladu určitě nezlepšila.

Sám dvougólový střelec se ale příliš neohlíží. „Zápasy proti bývalým klubů jsou vždy prestižní, už jsem v mojí kariéře takto hrál, takže už jsem asi věděl, co od toho očekávat a možná jsem byl méně nervóznější než normálně,“ řekl pro klubový web. Zároveň ale vyhlíží budoucnost. V lednu totiž Škodovku čeká velká porce dvanácti zápasů. Samozřejmě leden je zápasy nadupaný, hodně to napoví o těch týmech, kde se budou nacházet po základní části. Nesmí se ale zapomenout, že se hraje celou sezonu, a nemůžeme si říkat, že se v lednu nakopneme a vše půjde samo,“ dodává Indrák.

Ten může být spokojený i se svými individuálními statistikami. Třemi góly v posledních dvou zápasech totiž zečtyřnásobil svůj dosavadní letošní extraligový střelecký účet. „Tak člověk si to samozřejmě užívá, ale je to jen nějaký proces aktuálního období. Moc nám to tam do téhle chvíle nepadalo, takže jsme za to rádi. Zítra je ale nový den a my musíme nadále tvrdě trénovat. Co se týče mých bodů, tak asi můžu být spokojený, ale upřímně se spíše koukám na týmový výkon. Přál bych si, abychom se stále zlepšovali a hráli lépe. Když se hraje takto týmově, tak ty body následně samy naskakují,“ uzavírá povídání osmadvacetiletý hokejista se dvěma reprezentačními starty.

zdroj: HC Škoda Plzeň