Na 500 loveckých trofejí bude k vidění v Mýtě u Rokycan
Výstava loveckých trofejí, zdroj: město Rokycany
Výstava loveckých trofejí, zdroj: město Rokycany

Na 500 loveckých trofejí bude k vidění v Mýtě u Rokycan

12 dubna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Žádný milovník přírody by si neměl nechat ujít páteční a sobotní výstavu v Mýtě. Okresní myslivecký spolek Rokycany ve spolupráci s Odborem životního prostředí Městského úřadu Rokycany tu totiž pořádají chovatelskou přehlídku přibližně 500 trofejí spárkaté zvěře. Všechny byly ulovené v období mysliveckého roku 2022, tedy od 1. 4. 2022 do 31. 3. 2023, a to v rámci okresu Rokycany.

A na správné chovatelské výstavě se musí i hodnotit. Hodnocení trofejí se uskuteční 13. dubna. Ujme se jej osmnáctičlenná hodnotitelská komise, kterou na žádost Okresního mysliveckého spolku Rokycany ustanovil Městský úřad Rokycany – Odbor životního prostředí.

Výstava trofejí se uskuteční ve dnech 14. dubna a 15. dubna v prostorách tělocvičny Club Sladovna v Mýtě. Dne 14. dubna bude výstava otevřena od 10 do 17 hodin a dne 15. dubna bude výstava otevřena od 10 do 12 hodin.
Samozřejmě nebudou chybět ani zbraně rytířů našich lesů – zvěře černé.


Kromě myslivců se v rámci výstavy budou prezentovat i rokycanští ochránci přírody a sokolníci střediska Rokycany.zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany