Na Nový rok se znovu poběží na Žďár
dopravní
Běh, zdroj: Pexels

Na Nový rok se znovu poběží na Žďár

24 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Vyběhat vánoční a silvestrovská kila v Rokycanech umí. Již dvaadvacetkrát se z kraje Rokycan na Nový rok vybíhalo a vyjíždělo na kole na nejvyšší kopec v okolí – legendami opředený Žďár. Ani tentokrát tomu nebude jinak.

Na Žďáru tak bude první den v roce opět živo. Vedle turistů, výletníků a procházkařů se tu budou pohybovat i desítky funících sportovců. Závod má sice jen čtyři kilometry, ale dokonale prověří fyzičku běžců i cyklistů. Nic tak nepopíše náročnost zdolání 250 výškových metrů jako fakt, že tento závod již několikrát vyhrál běžec a ne cyklista. A často k tomu přispěly i povětrnostní podmínky.

I letos vypsali pořadatelé odměnu za zdolání rekordu trati. Ten nyní patří Martinu Stoškovi a má hodnotu téměř nepředstavitelných 12:54 min. Kdo ho pokoří, odnese si domů kulatou sumičku ve výši 10 000,- Kč.

Hlavní odměnou je ale pohyb a setkání s lidmi, kteří pohyb milují. Často se tu potkávají i velké sportovní hvězdy nejen z Plzeňska a Rokycanska. Na Žďár už se na Nový rok vydali například olympionici Milan Spěšný a Ondřej Cink.

Startuje se v 1. ledna z Pivovarské ulice v Rokycanech. Prezence tu začíná o hodinu dříve. Více informací najdete na webu organizátora: sparta-cycling.cz.