Na Rokycansku se chystá Myslivecký den s trubači
Výstava trofejí rokycanského mysliveckého spolku, foto: Pavel Moulis
Výstava trofejí rokycanského mysliveckého spolku, foto: Pavel Moulis

Na Rokycansku se chystá Myslivecký den s trubači

5 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Milovníci přírody a myslivosti na Rokycansku mají před sebou velmi zajímavou akci. Honební společenstvo Litohlavy – Klabava ve spolupráci s trubači lovecké hudby srdečně zvou na další ročník Mysliveckého dne s trubači.

Tradiční akce se uskuteční v sobotu 8. června od 14.00 hodin v lomečku v Litohlavech pod Vršíčkem, jen zhruba 4 kilometry od Rokycan. Cesta z jihu Rokycanska se sem ovšem poněkud protáhne. Kvůli stavebním pracím na napojení severního Rokycanska na dálnici je třeba zvolit trasu buď přes Klabavu, či přes Osek.

Myslivecký den s trubači je volné pokračování tradiční myslivecké akce s doprovodným programem. Uvidíte sokolníka se svými dravci, zbraně a střelivo používané v myslivosti i práci loveckých psů. Na své si přijdou i děti, které se budou moci projet na koni či vystřelit ze vzduchovky. Obohacením bude i koncert několika trubačských souborů, losování tomboly a připraveno bude i občerstvení. Máte-li zájem, přijďte se podívat i se svými přáteli. A zcela jistě nemusí jít nutně jen o myslivce.

zdroj: Pavel Moulis, ZO ČSOP Rokycany