Na Špičáku vyrostl nový rodinný singltrail k nejkrásnějšímu výhledu v okolí
Horská cyklistika, zdroj foto: Pixabay
Horská cyklistika, zdroj foto: Pixabay

Na Špičáku vyrostl nový rodinný singltrail k nejkrásnějšímu výhledu v okolí

22 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

V polovině června se cyklistům otevřel šumavský Bikepark Špičák. Ten letos neláká pouze sjezdaře a milovníky endura, ale též rodiny s dětmi na běžných horských kolech.

Šumavské středisko premiérově od začátku této sezóny nabízí zbrusu nový, čtyři kilometry dlouhý singl trail. Ten cyklisty dovede přes Rozvodí k rozhledně na vrchol Špičáku. Určen je běžným cyklistům, kteří nepotřebují žádné speciály jako pro downhill v bikeparku a vystačí si s klasickým horským kolem. „Uphill Špičák 1202“ vede i po lesních cestách a jeho stoupání zvládnou i rodiny s dětmi. Díky tomu se rozrostla délka všech cyklotratí v areálu k téměř k 15 kilometrům, když přes 10 km nabízí trasy různé náročnosti v bikeparku. Od cvičných a lehkých až po závodní.

V provozu je i lanovka. Ta vyveze první turisty nebo cyklisty k rozhledně na vrcholu Špičáku a k naučným stezkám na ledovcová jezera (Černé a Čertovo), které se taktéž otvírají až v půlce června, už v 9 hodin. Odpoledne její provoz končí v 16 hodin.

Každý den je nyní také otevřena biková škola, půjčovna a servis kol či nová půjčovna motocyklů/skútrů. To samé platí pro restaurací U Lanovky, horskou hospodou v chatě Blaženka a stánek s občerstvením na vrcholu Špičáku.

Pěší turisté si mohou nově zakoupit jízdenky na lanovku nebo vstupenky na rozhlednu též přes e-shop. Po potvrzení platby se jim odešle QR kód, který pak jen přiloží ze svého mobilu ke čtečce u vstupních turniketů. Kdo si jízdenku či vstupenku zakoupí v e-shopu nejméně 5 dnů dopředu, má ji o 5 procent levnější.

zdroj: Ski & bike Špičák