Kvíz pro mistry zeměpisů: Ta nejtěžší hlavní města Evropy
(ne úplně aktuální) mapa států Evropy, zdroj foto: Pixabay
(ne úplně aktuální) mapa států Evropy, zdroj foto: Pixabay

Kvíz pro mistry zeměpisů: Ta nejtěžší hlavní města Evropy

23 června, 2024 13 Od Pavel Žižka

Také máte rádi zeměpisné kvízy? Pak jste jistě expertem na státy a jejich hlavních měst. Právě znalost metropolí je totiž jednou z věcí, které se v zeměpisných kvízech objevují nejčastěji. Evropa přitom v tomto ohledu platí za nejjednodušší kontinent. Vždyť státy v našem okolí a jejich hlavní města jsou přece jasné jako facka, ne? Tak si zkuste náš kvíz a uvidíte, že tak snadné to být nemusí. A nezapomeňte své znalosti porovnat s ostatními členy vaší rodiny a s vašimi známými.

Evropa možná začíná mysem Roca na portugalském pobřeží na samém západě, ale rozhodně nekončí na ukrajinských hranicích, jak si spousta lidí myslí. Třeba Balkán se nám tak trochu daří vytěsnit. Přitom právě tady leží ta možná nejzajímavější a nejexotičtější část Evropy. Kosovo, Makedonie, Albánie, Bosna a Hercegovina… Znáte jejich hlavní města?

A nemusíme přitom vůbec tak daleko. I Evropská unie má členy, jejichž hlavní město byste možná nezvládli uhodnout. Co takové Pobaltí? Ale nebojte. V našem kvízu budete mít vždy možnost volby ze tří možností. To určitě zvládnete!

zdroj: Wikipedia