Nejkrásnější melodie zazní v plzeňské Šeříkovce
Jana Veberová, zdroj: Lucky art Agency
Jana Štěrbová Veberová, zdroj: Lucky art Agency

Nejkrásnější melodie zazní v plzeňské Šeříkovce

16 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nejznámější a nejkrásnější operetní a muzikálové skladby čekají posluchače výjimečného jarního koncertu nazvaného “Máj – lásky čas”. V Kulturním domě Šeříkovka v Plzni na Slovanech je ve čtvrtek 25. května představí sopranistka Jana Štěrbová Veberová spolu s tenoristou Milanem Vlčkem za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Rolničky 25. ZŠ v Plzni.

Jana Štěrbová Veberová je mimořádně talentovaná sopranistka. První veřejné ocenění jí v roce 1996 přinesla účast na Mezinárodní pěvecké soutěži Emy Destinnové. Účinkovala též na slavnostním koncertu ke stému dvacátému výročí narození této velké české pěvkyně. Po dvouletém angažmá ve Státní opeře Praha se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí.

Tenorista Milan Vlček se hned po ukončení studia se stal sólistou opery Městského divadla v Ústí nad Labem. Poté byl ve stálém angažmá v Janáčkově opeře Národního divadla v Brně. Ve Státní opeře v Praze poprvé hostoval jako Tamino v Kouzelné flétně a od té doby i v dalších inscenacích. Jako host vystupoval i v Národním divadle v Praze, Bratislavě, Olomouci a dalších českých divadlech. Představil se také na zahraničních scénách např. v Německu, Rakousku, Belgii, Francii, Holandsku, Švýcarsku a také v Japonsku.

Dětský pěvecký sbor vznikl ve 25. Základní škole v Plzni ve Chválenické ulici před třinácti lety. Dnes se sborovému zpěvu na této škole věnuje více než 80 dětí. Sbor Rolničky zkouší pod vedením paní učitelky Michaely Paulové a Evy Vorlové, která i sbor doprovází na klavír.

Vstupenky na koncert “Máj – lásky čas” je možné koupit prostřednictvím portálu Plzeňská vstupenka anebo přímo 25. května na místě v KD Šeříkovka. Koncert začíná v 19 hodin. Podrobnější informace můžete získat na telefonním čísle 605 128 734.

zdroj: Spolek Dobroslav, Lucky art agency