Nejkrásnější pohádková místa podle Kudyznudy? Dvě najdete i v našem kraji
Hrad Kašperk, foto: Hadonos, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18052581
Hrad Kašperk, foto: Hadonos, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18052581

Nejkrásnější pohádková místa podle Kudyznudy? Dvě najdete i v našem kraji

13 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Redaktoři Kudyznudy čas od času vybírají top výletová místa po celém Česku. Nejlepší letní koupání, nejkrásnější podzimní parky, nejzajímavější vyhlídky… Před Vánoci přitom nemohli zapomenout na místa, kde se natáčely ty nejkrásnější české pohádky. Dvě z téměř dvacítky vybraných najdete i v našem kraji.

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Co by to bylo za Vánoce bez Popelky? Asi nejpopulárnější česká pohádka s Libuškou Šafránkovou v titulní roli si našla cestu do srdcí snad všech malých i velkých, a to nejen v české kotlině. Návštěva vodního hradu Švihov, kde se tato pohádka natáčela, tak je skvělým adventním nápadem, obzvlášť, když se tu můžete vydat na Pohádkovou stezku Po stopách Popelky na Švihově.

Jejích devět kilometrů vás provede místy, která z pohádky určitě znáte. Uvidíte rybník, do kterého spadl kočár s macechou a Dorou, místo, kde bydlela sova Rozárka nebo konírnu, kdy byl ustájen kůň Jurášek. Filmová pohádka přitom letos oslaví půl století, od doby, kdy byla natočena. Chcete vědět, jak tato místa vypadají po 50 letech? Tak hurá na Švihov!

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Druhá slavná pohádka natáčená v Plzeňském kraji je o poznání mladší. Film Anděl Páně ale už za dva roky také oslaví dvacet let. To to letí, co? První díl s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání fenoménálních Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka se natáčel na šumavské hradě Kašperk. Zavzpomínat na tyto dva poplety můžete například při zimních prohlídkách v zasněžených kulisách Šumavy. V termínu 28. 12. až 1. 1. hrad otevře brány návštěvníkům, vždy od 10 do 16 hodin.

zdroj: Kudyznudy