Kvíz: Jste znalcem McDonald´s?
Hranolky z Mekáče, zdroj foto: Pixabay
Hranolky z Mekáče, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: Jste znalcem McDonald´s?

13 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Před skoro dvaatřiceti lety byla v České republice (tehdy v Československu) otevřena první restaurace snad nejznámější světové sítě fast foodu McDonald´s. Československo se tak tehdy stalo v určitém ohledu opravdovou součástí kapitalistického a globalizovaného světa. Od té doby si síť McDonald´s i u nás získala spoustu fanoušků i odpůrců. Ať už patříte ke kterékoli z těchto skupin, mohl by vás pobavit náš dnešní kvíz.

Hranolky z Mekáče, zdroj foto: Pixabay

Co víte o McDonald´s?

1 / 9

 

Víte, ve kterém roce bratři McDonaldové otevřeli první restauraci?

2 / 9

 

Víte, kolik poboček po celém světě McDonald’s má?

3 / 9

 

Víte, který produkt McDonald’s je tím celosvětově nejprodávanějším?

4 / 9

 

I když je to k nevíře, podle některých ukazatelů McDonald’s není největším světovým restauračním řetězcem. Tím, kdo ho v některých ohledech poráží, je...

5 / 9

 

Ve které z následujících zemí si v McDonald’s můžete koupit i pivo?

6 / 9

 

Jedno z jídel v McDonald’s se stalo součástí ekonomického indexu pro porovnání kupní síly obyvatel. Které?

7 / 9

 

McDonald’s není jen restaurace. Jde také o celosvětově největšího...

8 / 9

 

Víte kolik lidí každý den v McDonald’s po celém světě obslouží?

9 / 9

 

McDonald’s je znám především díky hamburgerům. Jeho začátky jsou ale spojeny s jiným rychlým občerstvením. S jakým?

Vaše skóre je

Průměrné skóre je 44%

0%

Asi vás nepřekvapíme informací, že jídlo z McDonald’s může obsahovat vysoké množství tuku a nasycených mastných kyselin. Dlouhodobá konzumace takových jídel může zvýšit riziko onemocnění srdce. Prostě nic pro zdraví ani štíhlou linii. Například jeden Big Mac má skoro 2 200 kJ a velké hranolky přes 1 800 kJ. Jenže do Mekáče asi nikdo nechodí hubnout a navíc je známé pravidlo, že neexistují nezdravé potraviny, existují jen nezdravá množství. Stejně tak asi nikoho nepřekvapí, že si v McDonaldu nesnížíte ekologickou stopu. Stačí se podívat na všechen ten odpad, který po jednom jídle vznikne.

Kdepak, tomu, že existuje mezinárodní den proti McDonald´s se asi nelze divit, i pokud jste jeho velkým fanouškem. Na druhé straně ani zapřísáhlý odpůrce této sítě restaurací nemůže nevidět, že tato firma tak trochu formuje naši civilizaci. Ať už tedy stojíte na kterékoli straně barikády, pojďte oslavit mezinárodní den proti McDonald´s kvízem. Dozvíte se, kdy a kde byla tato firma založena, co je jejím největším celosvětovým trhákem a mnoho dalšího. Přejeme příjemnou zábavu.

zdroj: Wikipedia, McDonald´s