Nejkrásnější vánoční strom mají v Chotěšově, bodovaly i vesničky na Klatovsku a Tachovsku
Vánoční strom v Chotěšově, zdroj foto: obec Chotěšov
Vánoční strom v Chotěšově, zdroj foto: obec Chotěšov

Nejkrásnější vánoční strom mají v Chotěšově, bodovaly i vesničky na Klatovsku a Tachovsku

17 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Vánoční stromy na náměstích a návsích jsou pýchou všech místních občanů. Takové pýchy se rozhodl srovnat Deník a hrdé obyvatele vyzvat k hlasování. V krajských anketách tak jeho čtenáři vybírali, které obecní vánoční stromy postoupí do celorepublikového finále. Ten nejkrásnější v Plzeňském kraji tak podle čtenářů stojí v Chotěšově.

Přes čtyři tisíce hlasů získal vítězný asi desetimetrový smrk, který obci daroval jeden z místních občanů. Kolem vánočního stromu je navíc v Chotěšově i spousta novinek. „Poprvé jsme jej přemístili z návsi na hlavní Plzeňskou ulici, kde je i bohatší vánoční výzdoba. Samotný strom není letos do modra, ale převažuje bílá. Zdobí ho velké bílé 40 centimetrové koule, které jsme si sami vyrobili,“ přiblížil pro Deník místostarosta Chotěšova Pavel Malina.

Druhé místo v anketě získal vánoční strom z malé vesničky Kozí na Klatovsku. I přes mohutný finiš mu tři sta hlasů na první místo chybělo. Třetí místo pak bylo velmi kuriózní. Míří do vesničky Stráž na Tachovsku. Místní dobrovolní hasiči tu však neozdobili strom, ale sušák na hadice. Bronzová příčka je tak velmi překvapila a potěšila.

zdroj: Plzeňský deník