Nejlepší písečné pláže v Česku? Jedna je prý i v našem kraji
Pláž u Velkého Boleveckého rybníka, zdroj foto: město Plzeň, foto: Eva Barborková
Pláž u Velkého Boleveckého rybníka, zdroj foto: město Plzeň, foto: Eva Barborková

Nejlepší písečné pláže v Česku? Jedna je prý i v našem kraji

9 června, 2024 2 Od Pavel Žižka

Rtuť teploměru nezadržitelně stoupá a léto se pomalu blíží. Na koupání to zatím není, ale ulehnout do lehátka a nohy zabořit do písku, to už se dá. Líbí se vám ta představa? Tak to určitě oceníte, že redaktoři Kudyznudy zvou na ty nejlepší písečné pláže v Česku.

V jednom z posledních článků proto vybrali hned několik desítek těch nejlepších písečných pláží po celém Česku. Na všech těchto místech si užijete opalování skoro jako u moře. Lipno, severočeská „jezera“ i zatopené pískovny. A že jich u nás máme.

Pokud to ale znáte v Plzeňském kraji, možná si říkáte, že nic takového u nás nemáme. Západní Čechy skutečně při pohledu na mapku u článku na Kudyznudy vypadají poněkud prázdně. Jednu takovou vyhlášenou písečnou pláž ale redaktoři Kudyznudy našli i u nás.

Už tušíte? Jasně, jde o jedno z nejoblíbenějších míst všech Plzeňanů i lidí z okolí.  Velký Bolevecký rybník se nejmenuje Velký jen tak pro nic za nic. Je to jeden z největších rybníků v kraji a rozhodně největší na Plzeňsku. Díky mohutným investicím i zásahům odborníků se jej za posledních patnáct let podařilo biologickou cestou vyčistit i zajistit, aby přestal vysychat. Naopak je mnoha letech úplně plný. Velké peníze přitom nejdou jen do samotného rybníka, ale i do úprav jeho okolí. Příjemné cesty pro kola i pro pěší, místa k odpočinku i k aktivitám i občerstvení a restaurace.

Dno více než padesátihektarového rybníka, který pochází z 15. století je přitom písčité a písčité pláže lemují zejména jeho severní a východní břeh. Kdo to tady zná, ten ví, že redaktoři Kudyznudy opět nešlápli vedle, když toto místo zařadili mezi nejlepší písčité pláže v Česku.

zdroje: Kudyznudy, Wikipedia, město Plzeň, Visit Plzeň