Nejlepší webové stránky má Slatina, Starý Plzenec a Stod
Vítězové soutěže Zlatý erb 2023, foto: Bc. Patrik Pátek, Plzeňský kraj
Vítězové soutěže krajského kola Zlatý erb 2023, foto: Bc. Patrik Pátek, Plzeňský kraj

Nejlepší webové stránky má Slatina, Starý Plzenec a Stod

26 dubna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb 2023 o nejlepší webové stránky obdrželi ceny 24. dubna 2023 v budově Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni. Vyhlašovalo se několik kategorií, dokonce více než v předchozích letech. Do celostátního kola postupuje Stod a Starý Plzenec.

V rámci letošního jubilejního 25. ročníku se poprvé v historii automaticky hodnotily webové stránky všech obcí s rozšířenou působností (ORP). Těch je v Plzeňském kraji 15. V této kategorii zvítězil Stod před Domažlicemi. Třetí skončily Rokycany.

Plzeňský kraj se rozhodl vyhlásit i speciální kategorie pro obce I. a II. typu. V kategorii nejlepších webových stránek obcí I. typu zvítězila Slatina před druhým Hrádkem. Třetí skončilo Klenčí pod Čerchovem. Slatina si navíc odnesla i Cenu veřejnosti. „Webové stránky nám připravuje místní chalupář Petr Vápeník. Pro nás je to už čtrnácté ocenění na Zlatém erbu. Jednak to znamená, že je Petr šikovný a pracovitý a jednak, že Slatina má co nabídnout navzdory tomu, že nemáme obchod ani hospodu, ale máme krásné okolí a jsou u nás třeba i nejtěžší sluneční hodiny v Evropě,“ zve do Slatiny starostka Marie Šolcová.

Mezi obcemi II. typu se z vítězství radoval Starý Plzenec. Za ním skončily druhé Dobřany a třetí Třemošná. Ceny jim předával náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, IT a evropských záležitostí Petr Vanka.

Posedmé se udělovala také Cena hejtmana o nejlepší webové stránky příspěvkové organizace zřízené Plzeňským krajem i organizace zřízené obcí na území Plzeňského kraje. Vítězství braly webové stránky Integrované dopravy Plzeňského kraje, za nimiž skončily prezentace Západočeského muzea v Plzni a Gymnázium J.Š Baara z Domažlic. „Za vítězství jsme moc rádi. Je to pro nás závazek. Před dvěma lety jsme získali druhé místo a snažíme se stále zlepšovat. Stojí za tím velká práce našich spolupracovníků a pak naši webmasteři Beneš a Michl. Jsme webem pro širokou veřejnost. Pevně doufáme, že tak, jak se líbil porotě, se také líbí lidem, kteří veřejnou dopravou v Plzeňském kraji chtějí cestovat. Letos zařazujeme další novinky jako je třeba výpočet nebo porovnání jízdného. Věříme, že to veřejnost ocení,“ neskrývala radost jednatelka POVED s. r. o., který je organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji, Zdeňka Kmochová.

Po delší odmlce se ve Zlatém erbu udělovala i cena veřejnosti. Nejvíce hlasů veřejnosti mezi ORP získal Horšovský Týn, mezi ostatním obcemi uspěla zmíněná Slatina. Ceny veřejnosti předával radní města Plzeň pro Smart City a podporu podnikání Daniel Kůs.

Do celostátního kola, které se koná 15. května 2023 během konference ISSS v Hradci Králové, postupuje Stod a Starý Plzenec. „Věřím, že ti co jsou na celostátní fórum vysláni, budou minimálně stejně tak úspěšní jako v Plzeňském kraji a současně si přeji, aby až budeme příští rok soutěž Zlatý erb opět vyhlašovat, budeme mít přihlášených z řad obcí i organizací ještě daleko více,“ nabádal k účasti napřesrok hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Pořadí:

Nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností

1. místo Stod https://www.mestostod.cz
2. místo Domažlice https://www.domazlice.eu
3. místo Rokycany https://www.rokycany.cz

Nejlepší webové stránky obce I. typu

1. místo Slatina https://www.obec-slatina.eu
2. místo Hrádek https://www.mestohradek-ro.cz
3. místo Klenčí pod Čerchovem https://www.klenci.cz

Nejlepší webové stránky obce II. typu

1. místo Starý Plzenec https://www.staryplzenec.cz
2. místo Dobřany https://www.dobrany.cz
3. místo Třemošná https://www.tremosna.cz

Cena veřejnosti pro webové stránky obce s rozšířenou působností ORP

Horšovský Týn https://www.horsovskytyn.cz

Cena veřejnosti pro webové stránky obce, která není ORP

Obec  Slatina https://www.obec-slatina.eu

Cena hejtmana o nejlepší webové stránky příspěvkové organizace

1. místo POVED webové stránky Integrované dopravy Plzeňského kraje https://www.idpk.cz/cz/
2. místo Západočeské muzeum v Plzni https://www.zcm.cz/
3. místo Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice https://gjsb.cz/

zdroj: Bc. Patrik Pátek, Plzeňský kraj