Nepomucké kuchařinky zvou amatérské pekaře k účasti v soutěži Nepomucká hnětýnka
Nepomucká hnětýnka ´21, zdroj: Nepomucké kuchařinky

Nepomucké kuchařinky zvou amatérské pekaře k účasti v soutěži Nepomucká hnětýnka

24 září, 2022 0 Od Pavel Žižka

V budově nepomucké Zelenohorské pošty budou od 15. do 22. října k vidění parádní kousky pečiva. Soutěž a následná výstava se tu budou konat již posedmnácté. Zatímco na výstavu je ještě času dost, amatérské pekařky, pekaře i pečící děti k soutěži již nyní vyzývají Nepomucké kuchařinky.K účasti v soutěži stačí málo – doručit soutěžní exponáty v minimálním počtu dvou kusů hnětýnek a vzorku na ochutnání nejlépe v pátek 14. října 2022 mezi polednem a pátou odpoledne nebo v sobotu 15. října mezi osmou ráno a půl dvanáctou přímo na Zelenohorskou poštu. Ve dvě odpoledne pak dojde k vyhlášení soutěže.

Stejně jako v loňském roce budou všechny exponáty k vidění také na facebookové stránce Nepomucké kuchařinky.

Výstava přímo v Zelenohorské poště bude pro veřejnost otevřena v sobotu 15.října od 12 hodin a o dvě hodiny později začne i odpolední program s doprovodnou výstavou, ukázkami ručních prací i tradičních řemesel, prodejním jarmarkem i s občerstvením pro zaplnění bříšek i dobrou náladu.

Od neděle 16. října do pátku 21. října bude otevřeno vždy od 9 hodin do 17 hodin, v sobotu 22. října od 9 hodin do 16 hodin.

Od pondělí 17. října bude každé dopoledne vyhrazeno žákům MŠ a ZŠ, odpoledne od 15 hodin doprovodný program.

Každý den bude možné se účastnit odpoledních akcí – zdobení hnětýnek, malování a zhotovení netradičních výrobků. Program bude upřesňován na facebookové stránce Nepomucké kuchařinky.