Nevíte kam na střední školu? Festival Posviť si na budoucnost pomůže s výběrem té pravé
Sladěný tým VOŠ a SPŠE Plzeň, zdroj foto: Posviť si na budoucnost
Sladěný tým VOŠ a SPŠE Plzeň, zdroj foto: Posviť si na budoucnost

Nevíte kam na střední školu? Festival Posviť si na budoucnost pomůže s výběrem té pravé

10 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Těžké období pro deváťáka a jejich rodiče se opět blíží a s ním rozhodnutí, jakou střední školu vybrat a kam směřovat svůj profesní život. Žáci a budoucí studenti z Plzeňského kraje si mohou ke správném výběru trochu pomoci. Festival středních škol z Plzeňského kraje „Posviť si na budoucnost“ 2023 je totiž znovu tady!

Koná se v pátek 13. října od 9:00 – 15:00 a v sobotu 14. října od 9:00 – 12:00 v areálu Depo2015 v Plzni. Na této akci bude prezentovat své studijní a učební obory více než třicítka středních škol z celého Plzeňského kraje.

Na nádvoří se tradičně představí Armáda ČR a organizátoři představí i několik možností spolupráce škol a firem. Letošní ročník navíc dostal v nový vizuální styl – žárovku nahradily dívčí a chlapecké obličeje s barevnými kšiltovkami, které zrcadlí řadu emocí spojených s volbou střední školy. To je návrhem studentky Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu v Plzni.

Festival je určený pro všechny žáky a žákyně 8. a 9. ročníků základních škol, kteří stojí před důležitým rozhodnutím – jaký obor zvolit a na kterou střední školu se přihlásit. Tato událost je také pro jejich rodiče a pedagogy, kteří chtějí být dětem oporou při rozhodování.

Pátek je vyhrazený celým třídním kolektivům, které si v registraci mohou zarezervovat konkrétní čas návštěvy festivalu. Sobotní program je otevřený pro individuální návštěvníky nebo návštěvu v doprovodu rodičů.

V prostorách DEPO2015 tradičně najdete také poradenskou zónu, kde můžete využít kariérové poradce z Krajského centra vzdělávání a Úřadu práce nebo načerpat informace o trhu práce od Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje.

Zdroj: Kudyznudy, Krajské centrum vzdělávání